Müdür

        

     Doç. Dr. Serap BAYRAM

                  Dahili: 3400

 

Sevgili Öğrencilerimiz,

 

Gelişen ülkemizin eğitimli teknik insan gücü ihtiyacı her platformda dile getirilmektedir. Bu ihtiyaç alanlarının başında sağlık ve eğitim alanı gelmektedir. Mesleki olarak donanımlı, teorik bilgileri ve uygulama yeterlilikleri ve sorumluluk duygusu gelişmiş, etik değerlere sahip,  iş sektörünün ihtiyaçlarına göre donatılmış bireylerin istihdamda şanslarının daha yüksek olduğunu bilinmektedir. Bu durumun gerçekleşmesinde  ise iyi planlanmış, teorik ve uygulamalı bilgileri tam anlamıyla verebilecek ve gerçek anlamda işgücünü yetiştirecek özellikte kurumlardan biri de Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokullarıdır.

 

Bu amaçla 2009 yılında kurularak alanında günceli takip eden, yeniliklere açık, katılımcı, çağın gelişimiyle paralel ve toplumun gelişimine katkı sağlayan, topluma karşı sorumlu, sosyal ilişkileri güçlü, sosyal ve mesleki özgüveni yüksek bireyler yetiştirmek üzere yapılandırılmış olan Meslek Yüksekokulumuz öğrenci merkezli eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

 

Yüksekokulumuz Bünyesinde Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümüne bağlı Çocuk Gelişimi Programı, Sağlık ve Bakım Hizmetleri Bölümüne bağlı Yaşlı Bakım Programı, Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümüne bağlı İlk ve Acil Yardım Programı aktif olarak eğitim öğretime devam etmektedir. Bunun yanı sıra Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümüne bağlı Ameliyathane Hizmetleri, Diyaliz ve Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programına henüz öğrenci alımı yapılamamıştır.

 

Meslek Yüksekokulumuz Ülkemizde önemli bir sektör olan sağlık ve eğitim alanında mezun olmuş olan öğrencilerimizin yerlerini almasının beş yılı aşkın bir süredir haklı gururunu taşımaktadır. Sizlere bilgi, birikim ve deneyimlerini paylaşmaktan zevk duyan, genç, deneyimli ve kendisini ulusal ve uluslararası düzeyde ispatlamış akademisyenlerin olduğu, her türlü bilimsel fikrin değerlendirildiği değer üretme anlayışının olduğu üniversitemize ve yüksekokulumuza hoş geldiniz diyorum. Eğitim ve meslek yaşamınız süresince birlikte yürüyeceğimiz bu yolda, sizlere sonsuz başarılar diliyor ve her zaman benim ve ekibimin yanınızda olduğunu bilmenizi istiyor, sizleri sevgiyle kucaklıyorum.

 

                                                                                                                                              Doç. Dr.  Serap BAYRAM

                                                                                                            Düzce Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü