Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı
6.07.2022

ÜNİVERSİTEMİZ MİMARLIK VE TASARIM TOPLULUĞU GERÇEKLEŞTİRDİKLERİ TEKNİK GEZİLER İLE KARİYER PLANLAMALARINA FARKINDALIK KAZANDIRIYOR

Üniversitemiz Mimarlık ve Tasarım Topluluğu 19-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında Mardin – Şanlıurfa - Mazı Dağı Fosfat Madeni ve Gübre Fabrikalarına mimari teknik gezisi gerçekleştirdi. Mimarlık ve Tasarım Topluluğu danışmanı Dr.Öğr.Üyesi Nuray BENLİ YILDIZ ile Mimarlık Bölümü öğretim elemanlarından Arş.Gör. Esra MUTLU’nun da katıldığı bu teknik gezi kapsamında Şanlıurfa, Mardin illerindeki mimari yapılar yerinde görülerek özellikle rehber eşliğinde de Göbeklitepe, Balıklı Göl, Ulu Cami ve Mazı Dağı Fosfat Madeni olmak üzere mimarlık tarihi ve teknikleri açısından önemli sayılan yerler ziyaret edildi. Tarihsel geleneği günümüze kadar sürdüren Mardin evlerini mimari açıdan değerlendirildi. Özellikle derslerde edilen teknik bilgiler bu gezide pratiğe dökülerek öğrencilerimiz büyük kazanımlar elde ettiler.

Üniversitemiz Mimarlık ve Tasarım Topluluğu yönetimi teknik gezinin düzenlenmesinde emeği geçen tüm paydaşlara ve katılımcılara teşekkür ederek bu tür teknik gezilerin öğrencilere mesleki açıdan büyük katkılar sağladığını ifade ettiler.

Üniversitemiz öğrenci toplulukları gerçekleştirdikleri sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin yanında teknik gezilerle de mesleki kazanımlar elde etmekte ve kariyer planlamalarına zemin hazırlamaktadırlar.