Afet Yönetimi Uzmanı Akademisyenlerden Üniversitemize Ziyaret

Haz 16

Japonya, Çin, Endonezya ve Ülkemizden afet yönetimi alanında uzman akademisyenler grubu, Üniversitemize ziyarette bulundu.

Türk-Japon Vakfı’nın desteği ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Afet Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin koordinasyonuyla, 8-10 Haziran 2016 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen 2016 yılı toplantısına katılan “Afet Risk Azaltma ve Yeniden Yapılanma İçin Global Akademisyen Ağı”nda (GAND) yer alan üniversitelerin akademisyenleri, toplantının ardından Kaynaşlı’da incelemelerde bulundu.

12 Kasım 1999 tarihinde yaşanan Düzce depreminin merkez üssünde yer alan Kaynaşlı’da saha ziyaretlerinde bulunan misafir akademisyenler grubu, Üniversitemiz Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu’nu ziyaret etti. Ziyarette, Türk ve Japon akademisyenler tarafından afet risk azaltma ve afet sonrası iyileştirme konulu sunumlar gerçekleştirildi ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Afet yönetimi alanında uzman akademisyenlerin son durağı Üniversitemiz Rektörlüğü oldu. Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ı makamında ziyaret eden misafir heyet, yaptıkları çalışmalar ile ilgili bilgiler verdi.  Rektörümüz ise konuk heyeti ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek akademisyenlere Üniversitemiz hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ziyaret, başarı ve iyi niyet temennilerinin ardından sona erdi.