Vizyonumuz

Vizyonumuz

İnsana ve çevreye değer veren, akademik personele ve öğrenciye sunulan olanaklar ile bilimsel araştırmaların kalitesini artıran, ulusal ve uluslararası akademik ve sanayi kuruluşlarıyla sürdürülebilir disiplinler arası proje işbirlikleri geliştiren, gerçekleştirdiği bilimsel araştırmalar sonucu elde edilen bilgi, teknoloji ve öncü yenilikleri ile ulusal ve uluslararası düzeyde kalkınmaya katkı sağlayan, çağdaş, yenilikçi, güvenilir, saygın ve tercih edilen mühendisler yetiştiren ve toplumun hizmetine sunan bir Fakülte olmaktır.

 

Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi 13.11.2009 tarih ve 27405 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı ile kurulmuştur. Fakültemiz bünyesinde, Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İmalat Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği ve Polimer Mühendisliği olmak üzere 6 mühendislik bölümü bulunmaktadır. 

Fakültemiz 16.06.2020 tarih ve 31157 sayılı Resmi Gazetede yer alan 2654 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kapatılmıştır. Fakültemiz Öğretim Elemanlarının kadroları, Üniversitemiz Mühendislik, Orman ve Fen Edebiyat Fakültelerine aktarılmıştır.