Düzce Üniversitesi
28.09.2021

Öğrencilere Kampüsü Verimli ve Aktif Kullanma Yolları Anlatıldı

Üniversitemiz Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen “Kampüsü Verimli ve Aktif Kullanma Yolları” başlıklı söyleşi, çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Üniversitemiz ile Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi instagram hesaplarından canlı olarak yayınlanan programa; Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Tahir Güney konuk oldu.

Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi Öğr. Gör. Yasemin Olgaç Akar’ın sorularını yanıtlayan Tahir Güney, öğrencilerin öğle yemeklerini 11.00-13.00, akşam yemeklerini ise 16.00-18.00 saatleri arasında, 4 TL karşılığında sağlıklı ve hijyenik Üniversitemiz yemekhanelerinde yiyebildiklerini ifade etti. Hem personellere hem öğrencilere aynı yemek çıktığını belirten Güney, düzenledikleri “Açık Mutfak” etkinliğiyle öğrencilerin yemeklerin nasıl yapıldığını yerinde gördüğünü söyledi.

Öğrencilere, ders programlarına uygun şekilde kısmi zamanlı çalışma imkanı sunduklarını dile getiren Tahir Güney, kontenjanı olan akademik ve idari birimlere başvuran öğrencilerin, hem kazanç elde edebileceklerini ve meslekleriyle ilgili kendini geliştirebileceklerini sözlerine ekledi.

Öğrenci topluluklarını, Üniversitemizin bir canlılığı olarak nitelendiren Güney, öğrencilerin topluluklar vasıtasıyla düzenledikleri etkinliklerle, kendilerine güvenlerinin arttığına ve süreç yönetimini öğrendiklerine dikkat çekti. DÜ-Kartların Üniversitemizin kurumsal kimlik kartı olduğunu söyleyen Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanımız, kampüse girişlerde ve yemekhanelerde kullanılan bu kartlara kiosk cihazlarından, kredi kartlarından ve Üniversitemiz ana sayfasından para yüklenebileceği bilgisini paylaştı.

Bul yıl öğrencilerimiz için hizmete giren Öğrenci Merkezi’nin 7/24 açık olacağını ifade eden Güney, bu merkezde öğrencilerin ders çalışabileceğini, Kütüphaneden aldıkları kitapları okuyabileceklerini ve Üniversitemizin bilgisayarlarını kullanabileceklerini belirtti. Her yıl öğrenciler için ilkyardım, işaret dili, gitar, İngilizce ve bilgisayar gibi birçok alanda ücretsiz kurslar düzenlediklerini dillendiren Tahir Güney, yine futbol ve basketbol gibi organizasyonlar ile de kampüse canlılık getirdiklerine işaret etti.

DÜ-KKAN mağazasından öğrencilerin, Üniversitemizin kurumsal ürünlerini satın alabileceğini ve her ayın ilk Cuma günü düzenlenen Logo Günü’nde bu kıyafetleri giyerek ve ürünleri kullanarak bu anlamlı etkinliğe destek olabileceklerini söyleyen Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Tahir Güney, DÜ-Butik mağazası vasıtasıyla da ihtiyacı olan öğrencilere giyim desteğinde bulunduklarını ifade etti.