12.02.2024

Düzce Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile İş Birliği Protokolü İmzaladık

Üniversitemiz ile Düzce Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında Eğitim İş Birliği Protokolü imzalandı.

Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç, Düzce Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Sezgin Küçüktepe, Müdürlük yetkilileri ile Üniversitemiz akademisyenleri katıldı.

Eğitim İş Birliği Protokolü’nü Üniversitemiz adına Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç imzalarken, Düzce Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü adına ise İl Müdür Vekili Sezgin Küçüktepe imzaladı.

Protokol ile öğrencilerimize, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimleri ile Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hazırlanan Evlilik Öncesi Eğitim Programlarından faydalanabilme imkanı sunuluyor.

Protokol kapsamında, Düzce Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından; bağımlılıklar konusunda farkındalık oluşturma ve bağımlılıklarla ilgili bilgi düzeyini artırma amaçlı Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimleri ile evlilik çağında olan gençlerin, evlilik öncesi süreçlerde birbirlerini iyi tanımaları, evlilikle ilgili gerçekçi beklentiler oluşturabilmeleri, etkili iletişim kurma yollarını ve olası sorunlarla nasıl baş edebileceklerini bilmelerini sağlayacak farkındalık oluşturabilme ve evliliğe “iyi bir başlangıç yapabilme” fırsatı sunan Evlilik Öncesi Eğitimleri gerçekleştirilecek.