Düzce Üniversitesi
1.06.2021

Üniversitemiz Mezunundan Öğrencilerimize Uygulamalı ERP Konferansı

Üniversitemiz Akçakoca Meslek Yüksekokulu tarafından Bilgisayar Programcılığı öğrencilerine yönelik düzenlenen "İşletmelerde ERP Kavramı ve Low Code Yazılım Uygulamaları" başlıklı konferans, çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü Öğr. Gör. Serdar Arpacı’nın üstlendiği program, Akçakoca Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Hüsrev Çelik'in açılış konuşması ile başladı.

Üniversitemiz Düzce Meslek Yüksekokulu’ndan mezun olan, LCN Grup Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. firmasının kurucusu ve proje yöneticisi Caner Alican tarafından verilen konferansta, ilk olarak ERP uygulamalarının işletmelerdeki öneminden bahsedildi.

Uçtan uca, bir işletmedeki tüm süreçlerin ERP ile nasıl gerçekleştirildiği anlatan Caner Alican, örnek olarak bir ürünün ham madde temini ve üretim sürecinden, pazarlama ve satış sürecine kadar yönetimini gösteren bir demo uygulamayı öğrencilerle birlikte gerçekleştirdi. Daha sonra Low Code yöntemi ile uygulama geliştirme yönteminden bahseden Alican, sektörün bu konudaki en önemli araçlarından örnekler verdi. Bu araçlardan birisi olan Octopod ile bir demo örnek uygulaması daha paylaşan davetli konuşmacı, Akçakoca Meslek Yüksekokulu öğrencilerine kod yazmadan, uygulama geliştirme kavramlarına kadar önemli noktaları somut örnekler eşliğinde anlatarak öğrencilerin uygulamalara ilişkin sorularını cevaplandırdı.