25.05.2022

Üniversitemiz “Çocuklar Gülsün Diye” Müzikli Gösteri ve Çocuk Gelişimi Materyal Sergisi Gerçekleştirdi

Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen “Çocuklar Gülsün Diye Müzikli Gösteri ve Çocuk Gelişimi Materyal Sergisi” Cumhuriyet Konferans Salonu Fuaye Alanı’nda gerçekleştirildi.

Serginin açılışı; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç, Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Serap Bayram ile öğretim elemanlarımızın katılımıyla gerçekleştirildi.

Çocuk Gelişimi Programı öğrencilerimizin dersleri kapsamında hazırladıkları eğitici materyallerin yer aldığı sergi, konuk anaokulu öğrencileri tarafından ilgiyle takip edildi. Öğrencilerin sergideki ürünleri incelerken duydukları heyecan ve mutlulukları görülmeye değerdi.

Serginin ardından Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Seda Çavuş ve Öğr. Gör. Yağmur Başaran rehberliğinde Üniversitemiz Çocuk Gelişimi Programı 2. sınıf öğrencileri tarafından düzenlenen  “Çocuklar Gülsün Diye” adlı müzik gösterisi gerçekleştirildi. Programa birçok anaokulu öğretmeni ve öğrencileri katılım sağladı. Öğrencilerimizin müzikli ve danslı gösterisi minik öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü. 

Gün boyu devam eden programda Çocuk Gelişimi Programı öğrencilerimiz, minik öğrencileri hem eğlendirdi, hem de gerçekleştirdikleri etkinlikler ile onların öğrenme yeteneklerine katkı sağladı.