12.02.2024

Üniversitemiz EMITT Fuarı’nda Yerini Aldı

Üniversitemiz, dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri olan ve bu yıl 27.’si düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMITT) katıldı.

Düzce Valiliği başkanlığında, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda, Düzce Belediyesi, Düzce İl Özel İdaresi, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkıları, ilgili kurum ve kuruluşların iş birliğiyle Düzce’nin tanıtıldığı stantta, Üniversitemiz de yerini aldı.

Üniversitemizin nitelikli eğitim-öğretim faaliyetleri, bilimsel projeleri, başarıları, katma değerli bölgesel kalkınma çalışmalarının paylaşıldığı fuarda, Üniversitemiz Arıcılık Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Merkezi’nin  (DAGEM) patentli ürünleri ve Düzce’nin tescilli bal arısı ekotipi Yığılca arısı ziyaretçilere tanıtıldı. Ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gören standımızda arıcılık ve arı ürünleri ile ilgili bilgiler verildi.

Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce Vali Yardımcısı Ömer Yılmaz, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık tanıtım standımızı ziyaret ederek Üniversitemiz personeline çalışmalarında başarılar diledi.