15.05.2024

DÜFest 2024 Festivali Öğrencilerimize Değer Katacak

Üniversitemiz tarafından düzenlenen ve bilimsel etkinliklerden sportif aktivitelere, yarışmalardan kültürel etkinliklere kadar birçok programa sahne olacak DÜFest 2024 Öğrenci Festivali, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilen açılış töreniyle başladı.

DÜFEST 2024’te Uluslararası Ofis Koordinatörlüğü ve Uluslararası Öğrenci Derneği’nin düzenlediği ve öğrencilerimizi farklı kültürle buluşturmayı amaçlayan uluslararası öğrenci standı da yer aldı. Beş gün süresince; İran, Afganistan, Suriye, Sudan, Filistin, Gürcistan, Mısır, Ruanda, Somali, Pakistan, Yemen, Azerbaycan ve Afrika ülkelerinden öğrencilerimiz, kendi kültürlerini tanıtmaya devam edecek.

Yüzme, voleybol, ayak tenisi ve futbol gibi sportif müsabakaların heyecan kattığı DÜFest 2024, DÜFEST Panayırı, Geleneksel Türk Okçuluğu, halk oyunları gösteriyle devam etti. Öğrenci topluluklarımızın, sivil toplum kuruluşlarının, sanayi firmalarının ve kamu kurumlarının tanıtım stantlarının da yer aldığı festival, çeşitli etkinliklere sahne oldu.

DJ Tolga Yılmaz ve DJ Serkan’ın sahne performanslarıyla renk kattığı DÜFest 2024’te, Üniversitemiz Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Türk Halk Müziği Korosu da öğrencilerimize güzel bir ilkbahar akşamı yaşattı.

Beş gün süresince devam edecek DÜFest 2024’ün ilk günü, öğrencilerimizin ilgi ve beğeniyle eşlik ettiği Retrobüs’ün sahne performansıyla sona erdi. Yetmişlerin-Seksenlerin ve Doksanların efsane isimlerini anarak dönemin unutulmaz eserlerini başarıyla yorumlayan Retrobüs, öğrencilerimizin hafızalarında yer alacak güzel anlar yaşattı.