Düzce Üniversitesi
3.09.2021

Üniversitemiz İle Arı Mucizesi Doğal Ürünler Pazarlama A.Ş. Arasında Protokol Düzenlendi

Sanayi Üniversite iş birlikleri kapsamında onlarca protokole imza atan Üniversitemiz, yeni bir iş birliğini Arı Mucizesi Doğal Ürünler Pazarlama A.Ş. ile gerçekleştirdi.

Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleştirilen protokole; Üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Arı Mucizesi Doğal Ürünler Pazarlama A.Ş. adına ise firma Yönetim Kurulu Başkanı Nesim Avcı imza attı. Protokolde Üniversitemiz Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Doç. Dr. Uğur Hasırcı ve firma yetkilileri de hazır bulundu.

Üniversitemizin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması programı kapsamında düzenlenen protokolle; Üniversitemiz ile firma arasında ortak Ar-Ge ve Ür-Ge projelerin gerçekleştirilmesi, sektörde karşılaşılan sorunlara bilimsel çözüm yolları bulunması ve bölgesel kalkınmanın desteklenmesi amaçlanıyor. Ayrıca Üniversitemizle protokol düzenleyen firma, GMP ve İSO sertifikasına sahip Üniversitemiz Üretim Merkezi’nde Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp ürünlerinin üretim hizmetinden de faydalanabilecek.

Protokol sonrası kısa bir konuşma gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Çalışmalara ilk başladığımızda özellikle arı mucizesiyle yaptığımız bütün Ar-Ge çalışmaları ve arı mucizesinin ürün gamına yapmış olduğumuz akademik katkılar, bu sürecin en önemli bileşenini oluşturdu. İnşallah bu iş birliği sözleşmesi ile birlikte; akademik bilginin sahada, ürün kullanıcılarıyla, ürünleri üreten kişi ve kurumlarda daha fazla etki alanı sağlayacağını ümit ediyoruz. Özelikle hem eğitim, hem akademik danışmanlık, hem de araştırma süreçlerine yapacağımız katkıyla arı ürünlerinin hem ülkemiz, hem de dünya genelinde arının ürettiği mucizeden daha fazla faydalanabilmesi yolunda önemli bir katkı sağlayacağını ümit ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Arı Mucizesi Doğal Ürünler Pazarlama A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nesim Avcı ise Üniversitemizle yapılan iş birliğinden dolayı mutlu olduğunu dile getirerek, Üniversitemizin Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GTT) Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Üniversitemiz Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi’nin (DAGEM) yapmış olduğu bilimsel çalışmalardan faydalanmak istediklerini ifade etti. Üniversitemizin laboratuvarlarından ve akademisyenlerinden destek almaları, kendilerinin çalışma sahasını ve çalışma kalitesini artıracağını dile getiren Nesim Avcı, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a ve Üniversitemiz Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Doç. Dr. Uğur Hasırcı’ya teşekkür etti.