Düzce Üniversitesi
15.09.2021

Üniversitemiz İle Pharmıum Sağlık Hizmetleri Arasında İş Birliği Sözleşmesi İmzalandı

Üniversitemiz ile Pharmıum Sağlık Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti. arasında çeşitli konuları kapsayan iş birliği sözleşmesi imzalandı.

İş birliği sözleşmesi ile Ülkemizin ihtiyacı olan ve ayrıca ihracat potansiyeli bulunan tanı kitlerinin üretilebilmesi için, ortak Ar-Ge ve Ür-Ge projelerinin gerçekleştirilmesi, tarafların sahip olduğu laboratuvar imkânlarının ortak kullanımının sağlanması ve sektörde karşılaşılan sorunlara bilimsel çözüm yolları bulunması amaçlanıyor.

Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleşen imza törenine; Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitemiz Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ertuğrul Kaya, Pharmıum Sağlık Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti. yetkilisi Ömer Çalıkuşu katıldı.

İş birliği sözleşmesini Üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Pharmıum Sağlık Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti. adına Ömer Çalıkuşu imzaladı.

Sözleşme; bilimsel veya teknolojik araştırma projelerini, makale ve bildiri çalışmalarını, Üniversitemiz ile firma arasında yapılacak rutin deneyleri, öğretim elemanlarımızın ilgili firmada yapacakları danışmanlık faaliyetlerini, karşılıklı seminer, konferans ve tanıtım etkinliklerine yönelik iş birliği konularını kapsıyor.