Düzce Üniversitesi
27.09.2021

Üniversitemiz Uluslararası Anlaşmalarına Bir Yenisini Ekledi

Üniversitemiz; uluslararasılaşma stratejisi kapsamında, eğitim faaliyetlerini Pakistan'da sürdüren Institute of Management Sciences, Peshawar (IMSciences) ile ortak hareketliliklerin gerçekleştirilmesine olanak tanıyan Memorandum of Understanding (MoU) ikili iş birliği protokolünü imzaladı.

İmza törenine; Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç ve Dış İlişkiler Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Şahin Çaylı ile Koordinatörlük personelleri katıldı.

Üniversitemiz Dış İlişkiler Koordinatörlüğü bünyesinde yürütülen uluslararası ikili işbirlikleri ve değişim programları çerçevesinde, çevrim içi olarak gerçekleştirilen törende MoU protokolünü; Üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, International Islamic University adına ise Rektör Dr. Muhamma Mohsin Khan imzaladı.

Protokol; tarafların amaç ve hedeflerini açıkça belirtmesine olanak sağlarken, gelecekte iki üniversitenin de yapmak istedikleri ortaklıklar ve uluslararasılaşma çalışmalarına zemin hazırlıyor.

Üniversitemiz, Institute of Management Sciences, Peshawar (IMSciences) ile imzaladığı protokolle Pakistan üniversiteleri ile olan iş birliklerine bir yenisini daha eklemiş oldu. Daha önce Pakistan'da eğitim faaliyetlerini yürüten Comsats University Islamabad, Punjab University ve International Islamic University, Islamabad ile anlaşmaları bulunan Üniversitemiz, uluslararasılaşma kapsamında iş birliklerini her geçen gün arttırmaya devam ediyor.