Düzce Üniversitesi
1.12.2021

Rektörümüz Başarılı Akademisyen ve Öğrencilerimizi Tebrik Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, yaptıkları çalışmalarla Üniversitemize, Şehrimize ve Ülkemize değer katan başarılı akademisyenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ederek, onlara teşekkür belgesi verdi.

Üniversitemiz Rektörlük Çalıştay Salonu’nda düzenlenen programa; Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İdris Şahin ve Prof. Dr. M. Akif Öncü, Genel Sekreterimiz Hasan Sadi Ateş, Düzce Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Özkan Şahin, akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz katılım sağladı.

Yaptıkları akademik çalışmalarla ve aldıkları patentlerle Üniversitemizin değerine değer katarak, dünyanın en etkili bilim insanları sıralamasına adını yazdıran akademisyenlerimiz, Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu (IFIA) ve TÜRKPATENT iş birliğinde düzenlenen 6. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı ISIF'21'de patent alan akademisyenlerimiz ve Teknofest 2021’de 1.lik alarak dereceye giren öğrencilerimiz ile bir araya gelen Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, hepsini teker teker tebrik etti.

Üniversitemizin yakaladığı başarılarda büyük emekleri olduğunu söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, akademisyenlerimize ve öğrencilerimize yaptıkları özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Üniversitemizin Ülkemiz ve dünya sıralamaları arasında önemli bir konuma yükseldiğini hatırlatan Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Üniversitemizin kurumsal gelişimine katkı sağlayan ve kurumsal tarihine giren sizleri tebrik ediyorum. Sizlerle birlikte çalıştığım için kendimi şanslı hissediyorum. Yarışmalara katılan, projeler üreten, şirketleşme yoluna giden, tüm akademisyenlerimize ve öğrencilerimize, tüm zorluklara göğüs gererek başarı elde ettikleri için gönülden teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Gelecekte yapmak istedikleri çalışmalar hakkında da Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ile bilgi alışverişinde bulunan Üniversitemiz mensupları, kendilerine bu fırsatı veren Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar başta olmak üzere, Üniversitemiz yönetimine teşekkür etti.