29.12.2021

Tıp Fakültesi Korusu’ndan Müzik Ziyafeti

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanlığı’nın aralık ayı konferans serisi kapsamında Tıp Fakültesi Korosu konser verdi.

Üniversitemiz Tıp Fakültesi’nin, 2021 yılı konferans serilerinin sonuncusu müzik dolu bir etkinlikle son buldu.  Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda Düzce Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar Birliği (DÜBAT) iş birliğinde düzenlenen “Nihavend Şarkılardan Bir Esinti” başlıklı etkinliğe; Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Ali Kayıkçı, Üniversitemiz Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, Öğretim Üyelerimiz, idari personellerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Konserin açılış konuşmasını yapan Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Ali Kayıkçı, 2021 yılını moral ve motivasyon dolu tamamlamak amacıyla diğer haftalardan farklı bir etkinlik düzenlediklerini ifade etti. Üniversitemiz Tıp Fakültesi Korosu’na katkılarından dolayı teşekkür eden Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Kayıkçı, keyif dolu bir müzik dinletisi olması temennisinde bulundu.

Akademik ve idari personellerden oluşan Üniversitemiz Tıp Fakültesi korosu, Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murat Kaya şefliğinde Klasik Türk Müziği'nin nihavend makamından seçme eserler seslendirdi. Türk müziğinin eşsiz eserlerini dinleme keyfi yaşayan konuklar,  koro ekibine de alkışları ile eşlik etti.

Birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği konser, dinleyiciler tarafından büyük beğeni topladı. Konser, koro şefliğini yapan Prof. Dr. Murat Kaya’ya çiçek takdimi ile sona erdi.