Düzce Üniversitesi
14.01.2022

Üniversitemiz Kocaeli’de Öğrencilerle Buluştu

Üniversitemiz, Tercih Fuarcılık tarafından Kocaeli Kongre Merkezi'nde düzenlenen Kocaeli Üniversite Tercih ve Kariyer Fuarı'na katılarak üniversite adayı öğrencilerle bir araya geldi.

Özel üniversiteler ile vakıf ve devlet üniversitelerinin temsilcileriyle buluşan öğrenciler, üniversite eğitimi hakkında merak ettikleri sorunların cevaplarına ulaşma imkanı elde etti. Üniversitemizi, İletişim ve Tanıtım Koordinatörlüğü’nden Öğr. Gör. Berkant Yılmaz ve Müjdat Demir’in temsil ettiği fuarda tanıtım standımıza ilgi oldukça yoğun oldu.

Rehber öğretmenler, öğrenciler ve ailelerin de ziyaret ettiği fuarda Üniversitemiz; Fakülteleri, Yüksekokulları, Meslek Yüksekokulları, lisans ve ön lisans programları hakkında bilgilendirmede bulundu. Nitelikli eğitimi, coğrafi konumu, teknolojik olanaklara sahip derslik ve laboratuvarları, modern spor ve sosyal tesisleri ile Üniversitemizin bir yükseköğretim kurumunun sahip olması gereken tüm özellikleri taşıdığı ve üniversite eğitiminde doğru adres olduğu vurgulandı.

Sadece eğitim-öğretim alanında değil, bölgesel kalkınma, girişimcilik ve inovasyon alanlarında da öncü yükseköğretim kurumu olan Üniversitemizin, ulusal ve uluslararası sıralamalarda da köklü üniversiteleri geride bırakarak kazandığı akademik başarılar ziyaretçilerle paylaşıldı.