5.07.2024

Üniversitemiz Mezuniyet Törenleri Sona Erdi

Üniversitemiz tarafından düzenlenen 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Törenleri, meslek yüksekokullarımızın mezuniyet heyecanı ile sona erdi.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilen Mezuniyet Törenlerimizin beşinci ve son gününe Rektörümüz Prof. Dr. Nedim Sözbir, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. Ali Öztürk, Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun, Genel Sekreterimiz Nihat Yıldız, akademik birimlerimizin yöneticileri, öğretim üyelerimiz, öğrencilerimiz ile aileleri katıldı.

Mezuniyet Töreni’nde; Çilimli Meslek Yüksekokulu, Dr. Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksekokulu, Düzce Meslek Yüksekokulu, Gölyaka Meslek Yüksekokulu, Gümüşova Meslek Yüksekokulu, Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri mezuniyet sevinci yaşadı.

Tören programlarında; Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Vahdet Tarakçı, Gümüşova Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Doç. Dr. Sıtkı Akıncıoğlu,  Dr. Engin PAK Cumayeri Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Doç. Dr. Engin Nas,  Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Doç. Dr. Serap Bayram, Çilimli Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi İlkay Ejder Erturan, Gölyaka Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Prof. Dr. Kazım Özkan Ertürk, Düzce Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Prof. Dr. Ali Etem Gürel, Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Öğr. Gör. İhsan Korhan Başer konuşma gerçekleştirdi.

Meslek Yüksekokulu Müdürlerimiz yaptıkları konuşmalarda, bu anlamlı günde öğrencilerimizin sevincini paylaşmak için bir araya geldiklerini ifade ederek bu gururun her türlü fedakarlığı gösteren öğrencilerimize ve ailelerine ait olduğunu dile getirdiler. Her sonun yeni bir başlangıç olduğunu belirten Meslek Yüksekokulu Müdürlerimiz, kendilerine emanet edilen öğrencilerimizi gönül rahatlığıyla ailelerine teslim ettiklerini, onların kendilerini ve üniversitelerini en iyi şekilde temsil edeceklerine inandıklarını vurguladılar. Öğrencilerimizi, zorlukların üstesinden gelebilecek donanımla mezun ettiklerini dillendiren Müdürlerimiz, “Her durumda çözüm üretmek anahtarınız olsun.” diyerek mezunlarımıza tebriklerini ilettiler.

Programda söz alan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Öztürk, öğrencilerimizin sabırla çalışarak tüm zorlukları aştıklarını ve mezun olmaya hak kazandıklarını söyleyerek konuşmasına başladı. Üniversitelerin nitelikli ve seviyeli nesiller yetiştirme gibi önemli misyonları olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Ali Öztürk, kalitenin yetiştirilen öğrencinin başarısıyla ölçülebildiğine işaret etti. Türkiye’nin mezunlarımızın birikimlerine ihtiyacı olduğunu ifade eden Rektör Yardımcımız, “Edindiğiniz bilgileri güncelleyerek ileriye taşıyın ve ülkemizin geleceğine katkıda bulunun. Hepinizi tebrik ederim.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç konuşmasında, bu özel güne katılan ailelere teşekkür ederek mezunlarımızı ve onların yetiştirilmesinde büyük emekleri olan Üniversitemiz akademisyenlerine, şükranlarını sundu. Mezunlarımızın böyle gurur tablolarının hayatlarının her aşamasında olmasını temenni eden Prof. Dr. İlhan Genç, mezun öğrencilerimizin yollarının her daim açık olmasını, zorlukları aşmalarını ve başarılı olmalarını diledi.

Açılış konuşmalarının ardından meslek yüksekokullarında ve programlarında dereceye giren öğrencilerimize, Başarı Belgeleri; mezun olan öğrencilerimize de Mezuniyet Belgeleri; Üniversitemiz Yönetimi, akademik birim yöneticilerimiz ve akademisyenlerimiz tarafından takdim edildi.

Mezuniyet Belgelerinin takdimi sonrasında, öğrencilerimizin mezuniyetlerini ve yeni bir hayata başlangıçlarını simgeleyen Kep Töreni gerçekleştirildi. Birçok sektörün ihtiyaç duyduğu, nitelikli ve kalifiye mezunlarla ülkemizin iş gücü piyasasına değer katan Meslek Yüksekokulu öğrencilerimiz, eğitim hayatlarının sonunda unutamayacakları bir gün yaşadı.

Düzce Üniversitesi olarak mezun olan öğrencilerimizi tebrik ediyor, meslek yaşamlarında başarılarının devamını diliyoruz.