Düzce Üniversitesi
13.05.2022

DÜFest 2022 Coşkusu Devam Ediyor

Üniversitemiz Rektörlüğü tarafından, öğrencilerimizin bilimsel, sosyal ve kültürel açıdan gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Düzce Üniversitesi Öğrenci Festivali’nin (DÜFest 2022) ikinci günü yine birbirinden eğlenceli ve keyifli anlara sahne oldu.

Daha önce farklı adlarla gerçekleştirilen ve bu yıl ilk kez DÜFest 2022 adıyla düzenlenen öğrenci festivalinin ikinci günü Akademik Birimler Arası Öğrenci Futbol Turnuvası maçlarıyla başladı. Birbirinden çekişmeli maçların yaşandığı turnuvada öğrencilerimiz, uzun bir salgın süreci sonrasında özlemini çektikleri futbol müsabakalarında ter dökerek başarı için kıyasıya mücadele etti.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndaki DÜFest 2022’de; sergiler, yarışmalar, halk oyunları, rodeo, İzci ve Dağcılık Toplulukları gösterileri, Binicilik ve Geleneksel Türk Okçuluğu Topluluğu showları gibi sayısız etkinlik ve sürprizlerle öğrencilerimiz tam bir şenlik havası yaşadı.

Öğrenci topluluklarımızı ziyaret eden Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, öğrencilerimizle sohbet ederek bilimsel, sosyal ve kültürel anlamda her zaman destek olacaklarını ifade etti.

DÜFest 2022 kapsamında Üniversitemiz öğrenci gruplarının gerçekleştirdiği canlı müzik programları ve DJ performansları, festival alanını dolduran öğrencilerimize keyifli anlar yaşattı.

Günün son etkinliğindeyse ülkemizin önde gelen müzik gruplarından Ezginin Günlüğü sahne aldı. Geçmişten günümüze birbirinden değerli eserlerini seslendiren gruba, öğrencilerimiz yoğun ilgi gösterdi. Kusursuz bir sahne performansı sergileyen Ezginin Günlüğü’nün şarkılarına coşkuyla eşlik eden öğrencilerimiz müzik ve eğlenceyle dolu, unutamayacakları ve hayatlarında güzel bir hatıra olarak kalacakları bir bahar akşamı yaşadı.

Etkinliğin sonunda Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İdris Şahin, Ezginin Günlüğü grubuna teşekkür plaketi ve çiçek takdim ederken, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar iki yıldır salgın süreci nedeniyle öğrencilerimizi etkinlik alanlarında birlikte görmeyi özlediklerini ifade ederek gençlerin öğrencilik yıllarının kıymetini bilmelerini, Üniversitemizi, akademisyenlerimizi ve bu güzel anıları unutmamalarını tavsiye etti.