2.04.2024

İş Arama Süreçlerinde Başarıya Ulaştıran Etkenler Konuşuldu

Üniversitemiz Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi ve Eğitim Fakültesi iş birliği ile düzenlenen, “İş Arama Stratejileri” başlıklı program, Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi, Fatih Sultan Mehmet Amfisi’nde gerçekleştirildi.

Programda, Üniversitemiz Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Senem Çolak Yazıcı, katılımcılara iş arama süreçlerinde başarılı olmalarını sağlayacak stratejileri örnekler üzerinden anlatarak detaylı bilgiler aktardı.

İş arama süreçlerinde uygun işi bulabilmenin zaman alan, sabır, süreklilik ve kararlılık gerektiren bir süreç olduğunu söyleyen Yazıcı, iş arama süreçlerinde öne çıkabilmek için özgeçmişi güçlendirme, kişisel markanın uygun platformlardan oluşturularak ağı genişletme, referanslara ve iyi iş ilişkilerine sahip olma ve iş görüşmelerine iyi bir şekilde hazırlanmanın önemine vurgu yaptı. 

Dr. Öğr. Üyesi Senem Çolak Yazıcı, bireylerin sahip oldukları eğitim ve deneyim, referanslar, etkili iletişim ve teknolojiyi kullanabilme becerileri, sahip oldukları yetenekler ve sürekli olarak kendilerini geliştirme çabalarının iş arama süreçlerinde başarıya ulaşmalarında yardımcı olacağını sözlerine ekledi.

Programın son bölümünde, iş arama süreçlerini yönlendirmek ve iş aramak için kullanılabilecek platformlardan bahseden Dr. Öğr. Üyesi Senem Çolak Yazıcı, katılımcılardan gelen soruları yanıtlayarak sözlerini sonlandırdı.