Düzce Üniversitesi
24.03.2022

Üniversitemiz “Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri” ile Öğrencileri Yükseköğretim Kurumlarıyla Buluşturdu

Üniversitemiz, Unilook Türkiye tarafından Düzce’de düzenlenen “Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri” organizasyonuna yeniden ev sahipliği yaparak eğitim hayatlarının en önemli sınavı öncesinde öğrencileri yükseköğretim kurumlarıyla buluşturdu.

“Doğru Öğrenci, Doğru Tercih” sloganıyla Üniversitemiz Konuralp Yerleşkesi Atatürk Eğitim ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen tanıtım etkinliğinde Düzceli öğrenciler, Üniversitemiz başta olmak üzere devlet ve vakıf üniversiteleri ile buluştu.

Tanıtım etkinliğinin açılışına Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İdris Şahin, Unilook Türkiye Genel Müdürü Caner Işkın, Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Tahir Güney, İletişim ve Tanıtım Koordinatörü Öğr. Gör. Duygu Özdemir Cömert, okul yöneticileri, rehber öğretmenler ve birçok orta öğretim öğrencisi ve aileleri katıldı.

Üniversiteye hazırlanan 12. sınıf öğrencileri başta olmak üzere liselerde eğitim gören öğrenciler, hayallerindeki üniversitelerle buluşup meslek ve üniversite seçimi konusundaki tüm merak ettikleri soruların cevaplarını, yükseköğretim kurumlarının temsilcilerinden öğrenme imkanına sahip oldu.

Ayrıca eğitim uzmanlarının katıldığı seminerlerle öğrenciler, sınav sistemi, doğru tercih ve geleceğin meslekleri gibi birçok konu hakkında da bilgi edinme fırsatı elde etti.

“Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri” etkinliğinin ev sahibi yükseköğretim kurumu olan Üniversitemiz tarafından, tanıtım standımızı ziyaret eden öğrencilere; Fakültelerimiz, Yüksekokullarımız, Meslek Yüksekokullarımız, lisans ve ön lisans programlarımız hakkında detaylı bilgiler aktarıldı.

Yenilikçi, dinamik ve katılımcı Üniversitemizin; İstanbul ve Ankara’ya çok yakın ve eşit uzaklıkta bulunan coğrafi konumu, modern eğitim müfredatı, donanımlı akademik kadrosu, teknolojik olanaklara sahip derslik ve laboratuvarlarıyla yükseköğretimde doğru adres olduğu vurgulandı.

Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralaması 2022’de Mühendislik kategorisinde, ülkemiz devlet üniversiteleri arasında 1. sırada yer alan Üniversitemizin, sanayi gelirinde ise dünyada 90. sıraya yerleşerek ve ilgili kategoride dünyada ilk 100 üniversite arasına girme başarısı da katılımcılarla paylaşıldı.

Bölgesel Kalkınma Üniversitesi ilan edilme başarısı gösteren Üniversitemizin, sağlık ve çevre alanında katma değerli çalışmaları ile öğrencilerimizin daha eğitim hayatlarının başında İstihdam Meleği projesi ile mezun olmadan işe girebilme imkanları da ziyaretçilere anlatıldı. Üniversitemizin modern spor tesisleri, sosyal alanları, sosyal ve kültürel etkinlikleriyle kampüs yaşamının tüm güzelliklerini öğrencilerine yaşama imkanı sunduğuna da dikkat çekildi.

“Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri” etkinliği, öğrencilerin eğitim ve kariyer hayatlarına doğru yönetebilme adına geleceklerine ışık tuttu.