Düzce Üniversitesi
13.10.2021

Üniversitemiz Kariyer Merkezi Öğrencilerimize ve Mezunlarımıza Önemli Hizmetler Sunuyor

Üniversitemiz Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen “Kariyer Merkezine Neden Gelmelisin?” başlıklı söyleşide Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Senem Çolak Yazıcı öğrencilerimizle bir araya geldi.

Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi instagram hesabından canlı olarak yayınlanan ve moderatörlüğünü Öğr. Gör. Zeynep Kömür’ün üstlendiği programda,  Dr. Öğr. Üyesi Senem Çolak Yazıcı, Kariyer Merkezi’nin öğrencilerimize ve mezunlarımıza yönelik sunduğu eğitim, etkinlik ve danışmanlık hizmetleri hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Öğrencilerimizin Üniversitemizde eğitimlerine başlamasından mezun olmalarına kadar, kariyer basamaklarıyla ilgili kendilerine etkinlikler, organizasyonlar ve eğitimlerle destek olduklarını vurgulayan Öğretim Üyemiz; mezunlarımıza yönelikse iş arama süreçlerinde, özgeçmiş hazırlamada, iş yerinde nasıl başarılı olabilecekleri noktasında kariyerlerine katkı sunduklarını belirterek, Merkez olarak hem akademik hem de mesleki danışmalık faaliyetleri yürüttüklerini sözlerine ekledi.

Üniversitemizin Mezun Bilgi Sistemiyle ilgili de bilgiler aktaran Dr. Öğr. Üyesi Senem Çolak Yazıcı, öğrencilerimizin gelişimlerine katkı sağlayabilecek birçok etkinlik düzenlediklerini söyleyerek etkinlikleri hem tüm öğrencileri kapsayabilecek şekilde, hem de bölüm bazlı gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından yürütülen Staj Seferberliği ve Kariyer Kapısı platformları hakkında da faydalı bilgiler paylaşan Dr. Öğr. Üyesi Senem Çolak Yazıcı, öğrencilerimizin Üniversitemiz Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi’nden nasıl faydalanabilecekleri hususunda yol gösterici açıklamalarda bulundu.