Düzce Üniversitesi
27.09.2021

Üniversitemiz TEKNOFEST 2021’de 1.lik Ödülünün Sahibi Oldu

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı yürütücülüğünde gerçekleştirilen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2021’de, Üniversitemiz Dü-StemKodLab takımı, Eğitim Teknolojileri Yarışması kapsamında Üniversite ve Üzeri Seviyesi kategorisinde 1. olarak önemli bir başarıya imza attı.

Eğitim Teknolojileri Yarışması ile yarışmacı adaylardan; eğitim veya öğretimde teknoloji entegrasyonu ile öğrenmeyi kolaylaştıracak, konunun doğrudan bağlı olduğu alan ile diğer bilim dalları arasında bağlantıyı kuracak, konuyu çok yönlü ele almaya imkan tanıyacak ve kalıcı hale getirecek ürünler geliştirmeleri hedeflendi.

Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği doktora öğrencisi Köksal Gündoğdu ile Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği yüksek lisans öğrencisi Şeyda Yaman Üniversitemize 1.lik ödülü kazandırdıkları için büyük mutluluk ve gurur yaşadıklarını ifade etti. Yarışmaya Dü-StemKodLab takımı ile başvurduklarını belirten öğrencilerimiz, “Kolay Yoldan Yazılım Öğrenmeyi Sağlayan Kodlama Eğitim Seti”  adlı çalışmalarıyla başarıya ulaştıklarını söyleyerek Ülkemizin ve gençlerimizin geleceği için önemli bir çalışmayı hayata geçirdi.

Geleceğin teknolojisi olarak gösterilen bilgisayar programları, yazılım sistemleri ve kodlama alanında geliştirdikleri özgün ve yenilikçi modelleme ve kolay öğrenmeyi sağlayacak çalışma ile birincilik ödülünün sahibi olan öğrencilerimiz, kendilerine her zaman destek olan başta Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a, Üniversitemiz Yönetimine ve akademisyenlerimize teşekkür etti.