8.06.2023

Eğitim Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Eğitim Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “Eğitim Koordinasyon Kurulu Toplantısı” Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleştirildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Nedim Sözbir başkanlığında düzenlenen toplantıya; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç, Rektör Danışmanımız Doç. Dr. Açelya B. Gönüllü, Öğrenci Dekanı Prof. Dr. Mustafa Koç, Eğitim Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Senem Çolak Yazıcı, Enstitü, Fakülte, Yüksekokul, Meslek Yüksekokullarımızın yöneticilerinden oluşan Akademik Birim Eğitim Koordinatörleri ile Eğitim Koordinatörlüğü personelleri katılım sağladı.

Programın açılışında konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Nedim Sözbir, programın eğitim-öğretim süreçlerine katkı sağlayacağını ve güzel sonuçlara vesile olacağını ifade ederek, toplantıya katılan mensuplarımıza teşekkür etti.

Programda görüşlerini dile getiren Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç ise, Üniversitemizin 8 yıldır sürdürdüğü ve geleneksel hale geldiği bu toplantıların, yeni eğitim-öğretim yılına daha iyi hazırlanmak adına faydalı olduğunu ifade etti. Eksiklikleri görme ve sorunları giderme amacıyla bir araya geldiklerini belirten Prof. Dr. İlhan Genç, akademisyenlerimize güvenlerinin tam olduğuna işaret ederek, doğru uygulamaların mali açıdan da fayda getireceğini sözlerine ekledi.

Toplantıda; Üniversitemiz Eğitim Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Senem Çolak Yazıcı, yılsonu değerlendirmesini içeren bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda; Eğitim Koordinatörlüğü’nün Organizasyon Yapısı, Yönerge Değişikliği, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Değerlendirmesi, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi Takvimi, Eğitim Koordinatörlüğü’ne İletilen Talepler ve İyileştirme Önerileri başlıklarındaki gündem maddeleri değerlendirildi.

Toplantı soru-cevap bölümüyle sona erdi.