Engelsiz Üniversite Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Üniversitemizde, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Abdullah Taşkesen başkanlığında Engelsiz Üniversite Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya; Öğrenci Dekanı Prof. Dr. Mustafa Koç, Engelsiz Üniversite Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Hakan Özak ile Daire Başkanlarımız ve idari personellerimiz katıldı.

Toplantıda, Üniversitemizde öğrenim gören özel gereksinimli öğrencilere yönelik mevcut durum değerlendirilerek farkındalık çalışmaları ile düzenlenmesi gereken faaliyetler planlandı. Bu kapsamda Fakültelerimiz ve Yüksekokullarımızın tüm özel gereksinimli bireylere yönelik fiziksel ve öğretimsel uyarlamaları yapılarak daha erişilebilir hale getirilmesine ilişkin yol haritası oluşturuldu.

Üniversitemizin özel gereksinimli bireylere yönelik daha erişilebilir ve daha kapsayıcı bir eğitim ortamı olması amacıyla yapılması gerekenlere ilişkin bir çalıştay düzenlenmesine karar verildi. Ayrıca YÖK Engelsiz Bayrak Ödülleri kapsamında 2024 yılı başvuruları için ilgili düzenlemelerin yapılması da planlandı.

21.09.2023