31.05.2022

Dr. Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksekokulu Öğrenci Futbol Turnuvası’nda Şampiyon Oldu

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Akademik Birimler Arası Öğrenci Futbol Turnuvası’nda Meslek Yüksekokulumuz şampiyon oldu.

Üniversitemiz akademik birimleri futbol takımlarının katıldığı ve 4 grup halinde gerçekleştirilen futbol turnuvası, birbirinden heyecanlı ve çekişmeli maçlara sahne oldu. Öğrencilerimizin futbol aşkını sahaya yansıttığı ve şampiyon olmak için kıyasıya mücadele örneği gösterdiği turnuvanın finalinde, Dr. Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksekokulu ile Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu karşı karşıya geldi.

Zevkli ve tempolu geçen mücadelenin sonunda rakibini 1-0’lık skorla mağlup eden Meslek Yüksekokulumuz şampiyonluğa uzandı. Üçüncülük maçıysa Mühendislik Fakültesi ile Gümüşova Meslek Yüksekokulu arasında oynandı. Gümüşova Meslek Yüksekokulu’nu 8-0 yenen Mühendislik Fakültesi turnuvanın üçüncüsü oldu.

Oynanan maçların ardından Üniversitemiz Stadyumu’nda Kupa Töreni düzenlendi. Şampiyonluk kupasını ve madalyalarını Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın elinden alan Meslek Yüksekokulumuz öğrencileri büyük bir sevinç yaşayarak kazandıkları başarının haklı gururunu yaşadı.

Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu öğrencilerine ikincilik kupası Genel Sekreterimiz Hasan Sadi Ateş tarafından takdim edilirken, üçüncülük kupasını Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul Kara’nın elinden alan Mühendislik Fakültesi öğrencileri gelecek yıllar için umut verdi.

Dr. Engin PAK Cumayeri Meslek Yüksekokulu olarak şampiyon olan takımımızı ve teknik ekibimizi gösterdikleri emek ve mücadeleleri için tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.