Kütüphane ve Dökümantasyon Daire Başkanlığı

Hiperkitap Online Kütüphane Veritabanı

      

     Hiperkitap Türkiye’nin ilk ve tek akademik ve genel kültür kitapları içeren dijital kütüphanesidir. Hiperkitap; dil ve edebiyat, tarih, felsefe, psikoloji, hukuk, bilgisayar, çevre, kişisel gelişim, mühendislik ve teknoloji, ekonomi ve finans, tıp, işletme gibi 28 ana konuda kitap bulundurur. Kullanıcıların kendi e- kütüphanesini oluşturarak, istediği kitapları bu kütüphaneden ödünç alabilmesini sağlar. HiperKitap abone veritabanımız 31 Aralık 2021 tarihine kadar erişime açılmıştır. Aşağıda erişim linkini, ekte de veri tabanıyla ilgili detaylı bilgi dokümanını bulabilirsiniz.

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=e011tw

     Göndermiş olduğumuz şifreleri ekte bulunan kullanım talimatına uygun olarak aktivasyonunu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Kurum dışı ağından Hiperkitap uygulamasını indirin.
Uygulama açıldığında "Kart Şifreniz mi var? Giriş Yapınız" linkine tıklayın.
e-posta adresiniz (kişisel eposta olması önerilir) ve size verilmiş şifreyi girerek üyelik kaydınızı yapabilirsiniz. Şifre aktivasyonu kurum dışı ağdan yapılmalıdır.
Üyelik oluşturmak için info@hiperlink.com.tr adresinden destek alabilirsiniz.

     Hiperlink tarafından geliştirilmiş, akademisyenlerin ve öğrencilerin akademik bilgiye hızlı ve kolay erişebildikleri Türkiye’nin ilk dijital kütüphanesi olan HiperKitap’ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 350’den fazla yayınevinin 22.000’e yakın e-kitabı bulunmaktadır. On binlerce e-kitabın yanı sıra HiperKitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir.

Kullanıcılar;

  • HiperKitap’ta bulunan 22.000’e yakın e-kitabı online olarak görüntüleyebilirler.
  • Bilgisayarlara, Android ve IOS destekli cihazlara ödünç alabilmektedirler. Böylece internet erişimine ihtiyaç duymadan, istedikleri yerde ve istedikleri zamanda e-kitaplardan yararlanabilirler.
  • Temel ve detaylı arama seçenekleri, e-kitap içerisinde arama yapma, e-kitap üzerine not ekleme, otomatik kaynakça oluşturma, PDF olarak sayfa kaydetme, e-kitap ödünç alma ve kullanıcıların kendi e-kütüphanelerini oluşturabilmeleri gibi birçok özellik sunan HiperKitap ile kullanıcılar kendilerini fiziksel kütüphanede gibi hissetmesini sağlamaktadır.