VETİS (Veritabanı Erişim ve İstatistik Sistemi)

            

VETİS (Veritabanı Erişim ve İstatistik Sistemi): Araştırmacılarımızın, kampüs dışından (ihtiyaç duydukları her yerden) herhangi bir proxy ayarı yapmadan veritabanlarımızdan yararlanabilmelerine imkan sağlayan uzaktan erişim modülüdür. Öğrencilerimiz de dahil tüm mensuaplarımız kütüphane üyelik şifreleri ile giriş yaparak kullanmaya başlayabilirler. Herhangi başka bir ayar yapmaya gerek yoktur. Ayrıntılı kurulum ve kullanım için yardım linkine tıklayarak kullanım kılavuzunu inceleyebilirsiniz. 

VETİS-Kampüs Dışı Erişim Sistemi ile Uzaktan Erişim Nasıl Yapılır?

  • VETİS'i kullanabilmek için kütüphane üyeliğiniz bulunmalıdır, Eğer  Daha önce kütüphaneden ödünç işlemi yaptırdıysanız kütüphane üyeliğiniz mevcuttur.
  • Üniversite öğrencisi, Akademik Personel veya İdari Personel olduğunuz halde kaydınız bulunmuyorsa agumuser@duzce.edu.tr mail adresinden veya 0380 542 1126 / Dahili: 1451 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz. Bilgileriniz teyit edildikten sonra üyeliğiniz aktif hale getirilecektir.
  • Kullanıcılarımız, Web sayfamızda bulunan VETİS [Kampüs Dışı Erişim] bağlantısını kullanarak sisteme erişebildikleri gibi Kütüphane katalog tarama ekranında yer alan üyelik bilgileri (kullanıcı adı, şifre) ile oturum açtıktan sonra sol tarafta gelen menü içerisinden VETİS [Kampüs Dışı Erişim] bağlantısını kullanarak da sisteme giriş yapabilirler.
  • Araştırma yapmak istediğiniz herhangi bir veri tabanına tıkladığınızda VETİS eklentisini kurmanız gerekecektir.
  • Chrome veya Firefox kullanılması zorunludur.    
  • Eklentiyi kurduktan ve tarayıcınızı yeniledikten sonra VETİS uygulamasını dünyanın her yerinden her an kullanabilir ve veritabanlarına sınırsız bir şekilde erişebilirsiniz.