Akademik Birim Koordinatörleri Toplantısı

 

Uluslararası Ofis Akademik Birim Koordinatörleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirdik!

Uluslararası Ofis Koordinatörlüğü olarak  'Akademik Birim Koordinatörleri Bilgilendirme Toplantısı' düzenledik. Farklı birimlerden koordinatörlerin birararaya gediği toplantıda, Erasmus değişim programları, projeleri, Free Mover programı ve uluslararası üniversitelerle yapılan iş birlikleri hakkında bilgi paylaşımı yapıldı.

Uluslararası Ofis Koordinatörü Doç. Dr. Sibel BAYRAM, hedeflerinin üniversitemizin daha fazla uluslararasılaşmasını sağlamak, Üniversitemize hem değişim programı yoluyla hem de lisans eğitimlerini tamamlamak için gelen öğrenci sayımızı arttırmak ve daha fazla uluslararası üniversiteyle iş birliklerini geliştirmek olduğunu ifade etti.

Toplantıda, Uluslararası Ofis’te proje ve anlaşmalardan sorumlu Öğr. Gör. Muhammet Kağan GÜNEY Erasmus projeleri ve üniversitelerle yapılan ortak iş birliği anlaşmaları hakkında bilgi verdi.  Erasmus öğrenci değişim programlarından sorumlu olan Öğr. Gör. Beyza ŞAHİN, hem Erasmus hem de bu dönem Üniversitemizde başlayan Free Mover programı hakkında sunum gerçekleştirdi.

Erasmus personel hareketliliği ve konsorsiyumlardan sorumlu olan Sultan BİLGİÇ personel hareketliliği, DUSK, BİLKON, TESİAD, DEHAS ve bu dönem kabul edilen LİNGUA programları ile ilgili bilgiler paylaştı.  Toplantıda son olarak Uluslararası Öğrenci Ofisi’nden sorumlu olan Mehmet ÖNEY, Üniversitemizde eğitim gören uluslararası öğrencilerin sayıları, okudukları bölümler hakkında bilgi verdi. Toplantı grup fotoğraf çekimi ile sona erdi.