Üniversitemiz Çevre Alanında Bir İş Birliği Sözleşmesine Daha İmza Attı

Kas 09

Çevre alanında Tarımsal Atıkların Endüstriye Geri Kazanımı konusunda ihtisaslaşan Üniversitemiz, konuya ilişkin yeni bir işbirliği sözleşmesine daha imza attı. İlimizde faaliyet gösteren 8 Ar-Ge merkezinden biri olan Fibrobeton Yapı Elemanları San. İnş. Tic. A.Ş. ile Üniversitemiz arasında, tarımsal atıkların inşaat sektöründe kullanımına yönelik iş birliği sözleşmesi imzalandı.

Rektörlük makamında gerçekleşen imza töreninde işbirliği sözleşmesine, Üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Fibrobeton adına da Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Yetişener ve Yönetim Kurulu Üyesi Muhammed Maraşlı imza attı.

İmzalanan işbirliği sözleşmesi, Fibrobeton Yapı Elemanları San. İnş. Tic. A.Ş. ile Üniversitemiz arasında, yapı kimyasallarının geliştirilmesi ve inşaat atıklarının geri dönüşümü konularında yürütülecek ortak Ar-Ge ve Ür-Ge faaliyetlerine hukuki dayanak sağlıyor.

Toplantıda ayrıca, Üniversitemiz Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri ve Fibrobeton işbirliği ile yürütülecek olan, tarımsal atıklardan elde edilen nano fiberlerin kullanıldığı betonların 3-boyutlu yazıcılarla yazılmasına yönelik, TÜBİTAK 1505 projesinin de sözleşmesi imzalandı.