Düzce Üniversitesi

THE

Dünya Üniversite Sıralamaları (World University Rankings)

Üniversitemiz; uluslararası sıralamalar konusunda önemli bir organizasyon olan Times Higher Education (THE) tarafından yayınlanan World University Rankings 2021’de “sanayi geliri” kategorisindeki sıralamasıyla, bölgesel odaklı kalkınma misyonunda istikrarlı gelişimini kanıtladı.

Üniversitemiz, ilk kez katıldığı organizasyonda, hem Türkiye hem de çeşitli kategorilerdeki dünya sıralamalarında gelişimini ve yükselişini sürdürdü. 93 ülkeden 1.527 üniversitenin sıralamaya hak kazandığı listede; sanayi gelirinde dünyada 258. sırada yer alma başarısı gösteren Üniversitemiz, diğer kategorilerde de 1000-1500 arasında kendine yer buldu.

Üniversitemizden Klinik ve Sağlık Alanlarında da Dünya Sıralamasında Önemli Başarı

Üniversitemiz; Times Higher Education (THE) tarafından yayınlanan World University Rankings 2021’de, “klinik ve sağlık” alanlarındaki sıralamada da yine önemli bir başarının sahibi oldu.

Klinik ve sağlık alanlarında Times Higher Education tarafından ilan edilen dünya genelindeki sıralamada Üniversitemiz,  600-700’lük dilimde yer alma başarısı gösterdi.

Çevre ve sağlık alanlarında ihtisaslaşan, özellikle de geleneksel ve tamamlayıcı tıp konularında uzmanlaşan Üniversitemizin bu başarısında,  Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakültelerimiz ile Üniversitemiz Hastanesi'nin de önemli katkıları bulunuyor.

Üniversitemizden Gelişen Ekonomilerin Sıralandığı Uluslararası Sıralamada Yer Alma Başarısı

Üniversitemiz; Times Higher Education tarafından yayınlanan Emerging Economies Rankings 2021’de (Gelişen Ekonomiler Sıralaması) yine önemli bir başarı elde etti.

Gelişen ekonomilerin ve dünya üniversitelerinin çeşitli kategorilere göre sıralandığı listedeki ülke sıralamasında Türkiye; Çin, Hindistan, Brezilya ve Rusya'nın ardından beşinci sırada yer aldı. Üniversitemiz, Ülkemizden 43 üniversitenin yer alabildiği listeye girme başarısı göstererek 401-500 arasında yer buldu.

Üniversitemiz; bilimsel araştırmaları, ihtisaslaşma çalışmaları, katma değerli projeleri, sürdürülebilir kalkınmaya katkıları ve sosyal sorumluluk faaliyetleri ile yaşama dokunan bir üniversite olarak uluslararası sıralamalardaki istikrarlı yükselişini sürdürmektedir.