Beslenme Hizmetleri

Beslenme Hizmetleri

Beslenme, büyüme, gelişme ve sağlık için gerekli olan besin ve besin ögelerinin vücuda alınmasıdır. Yeterli-dengeli beslenme ise bu ögeleri içeren gıdaların sağlığın gelişmesi ve korunması için bilimin belirlediği ve önerdiği miktarlarda tüketilmesidir. Tek başına hiçbir gıda diğerlerinin yerini tutamaz ve vücudun ihtiyacı olan besin ögelerinin tümünü karşılamaz. Tek yönlü, uzun süre eksik veya fazla beslenmek, uzman kişiler tarafından yazılmayan sağlıksız diyetleri uygulamak, sağlığı doğrudan veya dolaylı etkileyerek hayatın herhangi bir döneminde vitamin-mineral yetersizliklerinden, geri dönüşü olmayan sağlık sorunlarına kadar birçok alanda karşınıza çıkabilir, sizi bedenen ve ruhen olumsuz etkileyebilir.

Birimimiz bünyesinde çalışan gıda yüksek mühendisi ve diyetisyen, yemek hizmetinin sağlıklı ve kaliteli olarak verilmesini sağlamak, beslenme konusunda bilgi sahibi olmak isteyen öğrenci ve personelimize danışmanlık hizmeti vermek amacıyla görev yapmaktadırlar.

Yemeklerimiz, Üniversitemiz Konuralp Yerleşkesi Karavana merkez mutfağında temizlik/hijyen kurallarına dikkat edilerek hazırlanmakta ve fakülte/yüksekokullarda bulunan yemekhanelerimizde sunulmaktadır. 

Yemeklerimiz öğrencilerimizin ve personelimizin bir öğünde almaları gereken enerji ve makro besin ögeleri hesaplanarak, yeterli ve dengeli olacak şekilde 1 (bir) yıllık menüler halinde gıda mühendisimiz kontrolünde belirlenir.

Mutfağımız pişirme sonrası, yemekhanelerimiz ise servis sonrası temizlenmektedir. Mutfak ve yemekhanelerimiz her ay düzenli olarak ilaçlanmaktadır.

Mutfak ve yemekhanelerimizde çalışan personelin (aşçı, garson, bulaşıkçı vb.) Hijyen Eğitimi Belgeleri bulunmaktadır.

Yemek Saatlerimiz: Örgün Öğretim: 11:30-14:00 İkinci Öğretim: 15:00 - 18:00

-Mutfak ve yemekhanelerimizle ilgili her türlü görüş ve öneri titizlikle değerlendirilmektedir.

Üniversitemizde Yemek Ücreti:

Öğrenci

15,00 TL

600 dahil ek göstergeli görevlerde bulunanlar

45,00 TL

1700 dahil ek göstergeli görevlerde bulunanlar
2800 dahil ek göstergeli görevlerde bulunanlar
4200 dahil ek göstergeli görevlerde bulunanlar

45,00 TL

5400 dahil ek göstergeli görevlerde bulunanlar

52,50 TL

5400’den daha yüksek ek göstergeli görevlerde bulunanlar

60,00 TL

Sürekli İşçi, 4/d kadrosu

90,00 TL

Öğrenci 2. geçiş

90,00 TL

Misafir

90,00 TL