Sürdürülebilir Bir Yaşam İçin Üniversitemiz Çevre Temizliğine Dikkat Çekiyor

May 31

“Sağlıklı Toplum Temiz Çevreyle Başlar” ilkesinden hareketle Rektörlüğümüzce hayata geçirilen ve tüm birimlerimize yayılan “Temiz Üniversite Temiz Düzce” etkinliği ile Üniversitemiz, sürdürülebilir bir yaşam için çevre temizliğine dikkat çekmeye devam ediyor.

Her ay Üniversitemizin farklı bir birimi tarafından gerçekleştirilen etkinliği bu ay Konuralp Yerleşkesi’nde; Rektörlüğümüz, Enstitülerimiz, Araştırma ve Uygulama Merkezlerimiz, Koordinatörlüklerimiz ve idari birimlerimiz gerçekleştirdi. Etkinliğe; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, akademik ve idari birim yöneticilerimiz ve personellerimiz katıldı.

Meslek Yüksekokullarımızla eş zamanlı olarak gerçekleştirilen etkinlik, Rektörlük önünden başladı. Yollar, yeşil alanlar ve kampüs çevresinde dikkatli ve itinalı bir şekilde temizlik faaliyeti gerçekleştiren Üniversitemiz mensupları, temiz çevre ve yeşil doğa konusunda farkındalık oluşturdu.

“Temiz Üniversite Temiz Düzce” etkinliği ile Üniversitemiz, daha yaşanılabilir ve temiz bir dünya için toplumsal bilinci uyandırmayı amaçlıyor.