Dünya Şampiyonları Rektörümüzü Ziyaret Etti

Ağu 07

Tayland’ın başkenti Bangkok’ta düzenlenen Büyükler Dünya Muaythai Şampiyonası’na Büyük Kadınlar Kategorisinde dünya şampiyonu olan Üniversitemizin Milli Sporcusu Bediha Tacyıldız ve Büyük Erkekler Kategorisinde dünya şampiyonu olan Buğra Tugay Erdoğan Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ı ziyaret etti. Milli sporcularımıza Muaythai Doğu Marmara Bölge Temsilcisi Birol Aksu da eşlik etti.

Kariyerinde 4 kez dünya şampiyonluğu unvanı bulunan ve son olarak Tayland’ın başkenti Bangkok’ta düzenlenen Büyükler Dünya Muaythai Şampiyonası’nda birbirinden zorlu rakiplerini geride bırakarak dünya şampiyonu olan başarılı öğrencimiz Tacyıldız, gerek öğrencilik hayatında gerekse spor yaşamında kendisine her zaman destek olan Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a teşekkür etti.

Muaythai Doğu Marmara Bölge Temsilcisi Birol Aksu ve milli sporcularımızla bir süre sohbet eden Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Muaythai Şampiyonaları hakkında misafirleri tarafından bilgilendirildi.

Milli sporcuların ülkemizin gurur kaynağı olduğunu dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, uluslararası organizasyonlarda bayrağımızı göndere çektirerek Milli Marşımızı okutmayı başaran sporcularımızı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.