Hastanemiz Personellerine Yanma ve Yangın Bilgisi Eğitimi

Eyl 24

Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi personeline “Yanma ve Yangın Bilgisi” eğitimi verilerek, birlikte yangın söndürme tatbikatı yapıldı.

Hastanemizde olası yangınları önlemek, personelimize yangın anında doğru davranışları kazandırmak ve yangınla mücadele, söndürme ve kurtarma becerilerini artırmak amacıyla Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından eğitim verildi.

Hastanemiz Konferans Salonu’nda düzenlenen eğitimde Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Müdahale Ekibinden Ömer Faruk Özcan ve İnanç Tuncer tarafından  “Yanma ve Yangın Bilgisi” başlıklı sunum yapıldı.

Sunumda yangın sebepleri, dikkat edilmesi gereken durumlar, söndürme prensipleri, yangın anında doğru ve yerinde müdahalenin nasıl olması ve hangi yangın sınıfına hangi yangın söndürme cihazıyla müdahale edilmesi gerektiği konusunda teorik bilgiler verildi.

İki gün süren teorik eğitimin ardından hastanemiz bahçesinde yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikatta İtfaiye ekipleri, hastanemizde yangın söndürme ekibinde görevli personellere bahçede ateş yakarak yangına nasıl müdahale edilmesi gerektiğini anlattı. Personellerimiz yanan ateşi söndürme işlemini itfaiye eriyle birlikte uygulamalı olarak gerçekleştirdi.