Üniversitemiz Üniversite Adaylarını Bilgilendirmeye Devam Ediyor

Kas 29

Üniversitemiz, Eket Fuarcılık tarafından Eskişehir’de düzenlenen “Üniversite Tercih Günleri” etkinliğinde Eskişehirli üniversite adaylarıyla bir araya geldi.

Birçok devlet ve vakıf üniversitesinin katılım gösterdiği Üniversite Tercih Günleri Fuarı’nda, Eskişehir’de eğitim öğretimini sürdüren yaklaşık 60 orta öğretim kurumu öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde tercih günleri etkinliğine gelerek, üniversite yetkililerinden bilgi aldı.

Yoğun bir katılımın gözlendiği ve Düzce Üniversitesi standına ilginin yüksek olduğu tanıtım fuarında, Eskişehirli gençlerle bir araya gelen Üniversitemiz temsilcileri, Üniversitemiz; Fakülteleri, Yüksekokulları, Meslek Yüksekokulları, lisans ve ön lisans programları hakkında detaylı bilgiler sundu. Üniversitemizin kampüs yaşamı, öğrenci toplulukları, öğrencilere sağlanan sosyal, kültürel ve ekonomik imkanların da anlatıldığı tanıtım organizasyonunda, şehrimiz ile ilgili barınma, ulaşım ve yurt olanakları gibi birçok konuda üniversite adaylarına ayrıntılı bir şekilde anlatıldı. Ayrıca fuar alanına gelen öğrencilere; kariyer planlama ve geliştirme, üniversite giriş sınavlarında ve tercihlerinde dikkat edilmesi gerekenler hakkında gün boyu süren konferanslar verilerek, öğrencilerden bilinçli kararlar alınması istendi.

Üniversitemizin akademik, bilimsel ve bölgesel kalkınma alanlarındaki başarıları da paylaşılarak, kurulduğu günden beri aldığı yerinde kararlarla tercih edilen ve öğrencilerini geleceğe en iyi şekilde hazırlayan “Değer Üreten Üniversite” olduğu vurgulandı.