İşletme Fakültesi Akreditasyon Hazırlık Süreçleri Değerlendirildi

Ara 18

Üniversitemiz tarafından düzenlenen “İşletme Fakültesi – Akreditasyon Hazırlık Süreçleri Deneyimi”  başlıklı çalıştay, Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleştirildi. Çalıştaya; Üniversitemiz Sürekli İyileştirme Koordinatörü Prof. Dr. Ayla Keçeci, İşletme Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ufuk Gür ve öğretim elemanlarımız katılım sağladı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Prof. Dr. Ayla Keçeci, İşletme Fakültesi’ni akredite edecek bir sistem olmadığı için yurtdışı odaklı çalışmaları takip ettiklerini dile getirerek akreditasyon ile ilgili çalışmalar konusunda sözü Dr. Öğr. Üyesi Ufuk Gür’e bıraktı.

Akreditasyonu Üniversitemize uygulamak istediklerini belirten Dr. Öğr. Üyesi Ufuk Gür, bir kuruluşun ya da kişinin belirli bir faaliyeti gerçekleştirmek üzere yetkin olduğunun resmi olarak belgelendiği için akreditasyonun önemine vurgu yaptı. Akreditasyonun zaman alan, maliyetli bir süreç olduğunu ifade ederek başlamadan önce iyi planlanması gerektiğine dikkat çekti.

Akreditasyon çalışmalarında uluslararası bir kuruluş olan “Association Of Advance Colegiate Schools Of Business”in (AACSB) temel amacının; işletme okullarının akademik eğitimine entelektüel fark katma, işletme pratiğini geliştirme, sorumlu ve öncü rol üstlenmelerini sağlama şeklinde açıklayan Gür, kalite standartlarını geliştirirken aynı zamanda yenilikçiliğe kucak açmanın önemli olduğuna değindi. AACSB’nin belirli standartlarından bahsederek öğrencilere ve akademik personele avantajlarını detaylı bir şekilde katılımcılarla paylaştı.

Çalıştay, soru-cevap ve çözüm önerilerinin ardından sona erdi.