YÖK Sanal Fuarında Yabancı Uyruklu Öğrencileri Bilgilendirdik

Tem 22

Yeni Koronavirüs salgını sürecinde kısıtlanan hareketliliğin olumsuz etkilerini azaltmak ve bu süreçte Türk üniversitelerinin yurt dışında dijital ortamlarda da tanıtılması için Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) düzenlediği ilk sanal fuar olan  "Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020"de Üniversitemiz, 142 ülkede yabancı uyruklu öğrencileri bilgilendirdi.

"Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020", www.virtualfair-yok.gov.tr web adresi üzerinden gerçekleştirilen ve 3 gün süresince devam eden küresel ölçekli sanal fuarda; Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanı Reşat Ekinci, İletişim ve Tanıtım Koordinatörü Öğr. Gör. Duygu Özdemir Cömert, Öğr. Gör. Mert Kaleci ve Bilgi. İşlet. Tülay Budak yabancı uyruklu öğrencilerin sorularını yanıtladı.

"Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020"nin çalışmalarını yerinde inceleyen Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, tanıtım standında görevli personellerimizden fuar ve kendilerine sorulan sorular hakkında bilgi aldı. Dünya genelinde öğrencilerle bir araya gelmenin önemine vurgu yapan Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, emeği geçenlere teşekkür etti.

Dünyanın dört bir yanından "Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020"de online olarak Üniversitemiz görevlileri ile görüşme fırsatı yakalayan yurtdışı öğrencileri, Üniversitemizin yurt dışında düzenleyeceği Yurtdışından Öğrenci Seçme Sınavı (YÖS), hangi ülkelerde ve ne zaman olacağı, Üniversitemizin fakülteleri, eğitim-öğretim süreci, Ar-Ge merkezleri, laboratuvarları, şehrimizin sosyal kültürel olanakları ve konaklama imkanları gibi birçok konu hakkında bilgilendirildi.

Her fırsatta öğrencilerin yanında olan ve onların gelecek planlarına destek olan Üniversitemiz, pandemi sürecinde düzenlenen online fuarlarda da yer alarak katılımcı öğrencileri bilgilendirmeye devam ediyor. Üniversitemiz, Rektörlük Çalıştay Salonu’nda hazırlanan alt yapı sistemi ile Üniversite tercihi yapacak öğrencileri bilgilendiriyor.

Ayrıca Üniversitemiz,  YÖK’ün ülkemiz gençleri için 04-07 Ağustos 2020 tarihlerinde düzenleyeceği "Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020" fuarında da üniversite tercihinde bulunacak gençlerimizi bilgilendirmeye devam edecek.