Donanımlı Laboratuvarlarda Sanayi Deneyimi Kazanıyorlar

Ağu 06

Üniversitemiz İletişim ve Tanıtım Koordinatörlüğü’nün düzenlediği Tercih Programı’nda İletişim ve Tanıtım Koordinatörü Öğr. Gör. Duygu Özdemir Cömert’in konuğu olan Dr. Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Nursel Altan Özbek önemli bilgiler paylaştı.

Ülkenin gelişmesine ve çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmasına katkı sağlayacak meslek insanları yetiştirme amacı ile akademik eğitimlerini sürdürdüklerini söyleyen Dr. Öğr. Üyesi Nursel Altan Özbek, Yüksekokul bünyesinde Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü, Elektronik ve Otomasyon Bölümü, Mekatronik Bölümü ile Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü’nün yer aldığını ifade etti.

Oldukça donanımlı laboratuvarlara sahip olduklarının altını çizen Nursel Altan Özbek, CNC işlem tezgahından, Üniversal freze ve torna tezgahlarına ve sanayide otomasyon firmalarının kullandığı 6 eksenli manipülatör endüstri tipi robot koluna kadar üretimde kullanılan ürünlerin yer aldığı laboratuvarlara ve uygulama alanlarına sahip olduklarını söyledi.

Yaz staj uygulamasını zorunlu 30 iş gününü olarak belirledikleri bilgisini paylaşan Dr. Öğr. Üyesi Altan Özbek, öğrencilerin okudukları programa uygun istedikleri herhangi bir firmada staj yapabileceklerini, staj yapacak firma bulamayanlara ise öğretim elemanlarımızın yardımcı olduklarını ifade etti.

Sosyal ve kültürel etkinlik olarak da öğrencilerimizin isteklerine karşılık verdikleri bilgisini paylaşan Dr. Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Nursel Altan Özbek, tercih yapacak öğrencilere başarı dileyerek sözlerini sonlandırdı.

Programı https://youtu.be/h3z8-2u_ke0 internet adresinden izleyebilirsiniz.