Açılan Yeni Bölümleri ve Kontenjanlarıyla Üniversitemiz Yeni Öğrencilerini Bekliyor

Ağu 06

Kurulduğu 2006 yılından bugüne, nitelikli eğitim-öğretim faaliyetleri, katma değerli bilimsel araştırmaları, bölgesel kalkınmaya katkıları ve sosyal sorumluluk projeleriyle değer üreten Üniversitemiz, yeni açılacak bölümleri ile nitelikli büyümesini sürdürüyor.

06-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek tercih işlemlerinde, Üniversitemiz de yeni açılan ve mevcut bölümleri ile tercih kılavuzunda yerini aldı. Birçok lisans ve ön lisans programının bulunduğu Üniversitemizde, Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi bünyesinde örgün öğretim olarak eğitim-öğretim faaliyetlerine devam eden Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi lisans programımız, İngilizce dilinde de ilk kez öğrenci kabul edecek.

Üniversitemiz Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu ise Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümüne ilk kez öğrenci alacak olmanın heyecanını yaşıyor. Ayrıca isim değişikliği gerçekleşen Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik bölümümüz, Turizm İşletmeciliği adı altında öğrenci almaya devam edecek.

Ziraat Fakültemiz bünyesindeki Tarla Bitkileri bölümü yeniden öğrenci almaya başlarken; daha önce Teknoloji Fakültesi bünyesindeki Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Orman Fakültesi bünyesinde; yine daha önce Teknoloji Fakültesi bünyesinde yer alan İnşaat Mühendisliği bölümü ise Mühendislik Fakültesi bünyesinde yeni öğrencilerini kabul edecek.

Üniversitemiz Akçakoca Meslek Yüksekokulu’nda örgün öğretim olarak eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren Bilgisayar Programcılığı ön lisans programının ikinci öğretim programı da öğrenci kabulüne başlayacak.

Nitelikli lisans ve ön lisans programlarına sahip; mevcut programları ve yeni açılan bölümleri ile ülkemizin ihtiyacı olan meslek insanı, akademisyen, girişimci ve yöneticileri yetiştirmeye devam eden Düzce Üniversitesi olarak tercih işlemlerinde bulunacak öğrencilere başarılar diliyoruz.