Erasmus Değişim Programı ve Başvuru Koşulları Anlatıldı

Oca 12

Üniversitemiz Dış İlişkiler Koordinatörlüğü’nün düzenlediği Erasmus Değişim Programı’nda öğrenci ve personel başvuru süreci hakkında yapılması gerekenler anlatıldı.

Online olarak düzenlenen programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Erasmus Değişim Programı’nın önemine değinerek, programın herkesin yararına olacağını ifade etti.

Gerçekleştirilen açılış konuşmasından sonra Koordinatörlüğün yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler veren Üniversitemiz Dış İlişkiler Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Şahin Çaylı, Üniversitemiz Dış İlişkiler Koordinatörlüğü’nün kağıtsız, online sistem üzerinden yapıldığını vurguladı. Üniversitemiz Dış İlişkiler Koordinatörlüğü’nün yaptığı yenilikçi çalışmalarla ülkemizdeki ve Avrupa’daki birçok üniversiteden ileri olduğunun altını çizen Çaylı, gelişmeleri yakından takip ederek uygulamaya aldıklarını ifade etti.

Pandemi sürecinde de çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Dr. Öğr. Üyesi Şahin Çaylı, bu süreçte mevcut anlaşmalara, 15’in üzerinde üniversiteyle yeni anlaşmalar imzaladıklarının altını çizdi.

Açılış ve bilgilendirme konuşmalarından sonra Öğr. Gör. Beyza Şahin, “Erasmus Personel Hareketliliği” hakkında bilgiler verirken, Bil. İşl. Sultan Bilgiç ise, “Erasmus Öğrenci Hareketliliği” ile ilgili bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

Erasmus Değişim Programı hakkında detaylı bilgi için http://disiliskiler.duzce.edu.tr/ erasmus@duzce.edu.tr internet adreslerini ziyaret edebilir, (0380) 542 12 05 numaralı telefonu arayabilirsiniz.