Rektörümüz İhtisaslaşma Ekibiyle Bir Araya Geldi

Şub 20

Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Üniversitemiz Yönetimi, ihtisaslaşma ekibiyle bir araya geldi.

Kahvaltı organizasyonu şeklinde gerçekleştirilen programa; Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. İdris Şahin, Genel Sekreterimiz Hasan Sadi Ateş, Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş ile ihtisaslaşma ekibi katıldı.

Programda konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, 2016 yılı Ekim ayında başlayan ihtisaslaşma sürecinde Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) Üniversitemize bütçe ve insan kaynağı tahsis ettiğini belirterek bu çalışmalar vesilesiyle ihtisaslaşma ekibinin Üniversitemize katıldığını ifade etti. Bu ekibi sürecin bel kemiği şeklinde nitelendiren Rektörümüz, çok kıymetli çalışmaların yürütüldüğünü söyleyerek Üniversitemizin ilk seçilen 5 üniversite içinde kendini gösterdiğini ve yeni seçilen ihtisas üniversitelerine de yol gösterdiğini dile getirdi.

Eğitim ve bilimsel araştırma dışında ihtisaslaşma çalışmalarının Üniversitemizin düzey atlamasına imkan sağladığına işaret eden Rektörümüz, bu sürece yol arkadaşlığı yapan ve yoğun emek harcayan ihtisaslaşma ekibine teşekkür etti. DÜBİT ile DAGEM’in de bu sürecin çok önemli parçaları olduğunu ve bu ekiplerin de çalışmalara katkılar sağladığını dillendiren Rektörümüz, yeni kurulan Tarımsal Atıkların Endüstriye Geri Kazanımı Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin çalışmalarıyla ihtisaslaşma sürecine hız kazandırdıklarını sözlerine ekledi.

2019 yılında Üniversitemizi ihtisaslaşma alanında daha yoğun bir dönemin beklediğini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, el birliğiyle güzel ve başarılı işlere imza atacaklarına inandığını belirtti.