Yangın Eğitimi Modülüne Katılan Öğrencilerimiz Sertifikalarını Aldı

May 24

Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü, İlk ve Acil Yardım Programı 2. sınıf öğrencileri, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi tarafından verilen 20 saatlik 1.Seviye Yangın Eğitimi modülünü başarıyla tamamlayarak, sertifikalarını aldılar.

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü eğitim alanında gerçekleştirilen eğitim; hem teorik, hem de uygulamalı olarak yapıldı. Olası bir yangında yapılması gerekenlerin anlatıldığı programda; Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürü Mehmet Caner Polat, Eğitmen Özgür Dinç ve diğer eğitmenler yer aldı.

Eğitimin planlanmasını ve koordinasyonunu gerçekleştiren İlk ve Acil Yardım Programı Öğr. Gör. Ümit Kılıç, sertifikalı eğitimin öğrencilerimiz için önemine değinerek, hem toplumun bir bireyi olarak, hem de geleceğin paramedik adayları olarak, yangın anında olay yerinde dikkat edilmesi gerekenlerin, konunun uzmanları tarafından öğrencilerimize anlatılmasının kendileri için büyük bir anlam ifade ettiğini söyledi. Eğitimin gerçekleşmesinde emeği geçen İtfaiye Müdürü Mehmet Caner Polat’a, Eğitmen Özgür Dinç’e ve Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür eden Öğr. Gör. Ümit Kılıç, bu eğitimin öğrencilerimize çok şey kattığını söyledi.