Üniversitemiz Kadın Çiftçilerle Buluştu

Eki 16

Üniversitemiz Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü öncülüğünde  “15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü” etkinliği düzenledi.

Artemisia firması ve bölgede üretim yapan sözleşmeli kadın çiftçilerle birlikte çeşitli etkinlikler düzenleyen Üniversitemiz Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü bölgemizde üretim yapan çiftçilere destek olmaya devam ediyor.

Etkinlikte kısa bir açıklama yapan Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Doç. Dr. Uğur Hasırcı, düzenlenen etkinlikte kadınların üretimdeki önemine değinerek, 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü’nü kutladı. Bölgede yapılan üretim çalışmaları ve üniversitede yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler paylaşan Hasırcı, etkinliğe katılım sağlayan ve emek harcayanlara teşekkür etti.

Artemisia firmasının sahibi Gülnür Erol ise yaptığı açıklamada, kendisinin iş hayatına nasıl başladığını katılımcılarla paylaşarak, günümüzde kadınların iş hayatında daha fazla yer almalarını gerektiğini vurgu yaptı. Etkinlik sonunda Gülnür Erol, etkinliğe katılan kadın çiftçilere Tıbbi Nergis (Calendula officinalis) fidesi armağan etti.

Etkinliğe katılan kadın çiftçiler kendilerine yönelik yapılan etkinlikten dolayı duydukları memnuiyetlerini dile getirerek, etkinliği düzenleyenlere ve emeği geçenlere teşekkür etti.