Üniversitemiz Adıge Devlet Üniversitesi İle Uluslararası İş Birliği Anlaşmaları İmzaladı

Eki 17

Eğitim, bilim ve kültür alanındaki uluslararası ilişkilerin önemini her fırsatta vurgulayan Üniversitemiz, Adıge Devlet Üniversitesi ile Uluslararası İş Birliği Anlaşmaları imzaladı.

İş birliği protokolü imza törenine; Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Adıge Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Daud Kazbekovıç Mamıy, Adıge Devlet Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Hunago Raşid ve beraberindeki heyet ile Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç ve Üniversitemiz Çerkez Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Fehmi Altın katıldı.

İş birliği anlaşmalarını Üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Adıge Devlet Üniversitesi adına ise Prof. Dr. Daud Kazbekovıç Mamıy imzaladı.

2015 yılında gerçekleştirmiş olduğu bilimsel iş birliğine ek olarak Adıge Devlet Üniversitesi ile yeni iş birliği anlaşması imzalayan Üniversitemiz, uluslararasılaşma çalışmalarına bir yenisini ekledi. İş birliği anlaşmaları; ortaklaşa eğitim ve araştırma programlarının geliştirilmesi, akademisyen ve öğrenci değişimi, çift diploma programları, ortak yüksek lisans programları, Üniversitemizde Adıge Devlet Üniversitesi Temsilciliği’nin açılması ve fikri mülkiyet gibi birçok konudaki iş birliklerini kapsıyor.