Üniversitemizin İhtisaslaşma Ürünleri Uluslararası Kongrede Tanıtıldı

Kas 14

Üniversitemiz Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Programı kapsamında üretilen ve markalaştırılan kozmetik ürünler ve bitkisel çaylar,  Kozmetik Üreticileri ve Araştırmacıları Derneği (KUAD) tarafından düzenlenen “3rd International Cosmetic Congress” de tanıtıldı.

Ülkemizin hemen her bölgesinden yaklaşık 450 bilim insanı, bakanlık yetkilileri ve sektör temsilcilerinin katıldığı kongrede Üniversitemizin ihtisaslaşma programı kapsamında ürettiği ürünlere ilgi yoğundu.

Üniversitemizi Öğr. Gör. Tuğba Turken Akçay ve Öğr. Gör. Neslihan Şirin’in temsil ettiği kongrede, hem Üniversitemiz, hem de Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü’nün katma değerli çalışmaları anlatıldı.

Açılan standın yanı sıra, AR-GE çalışmaları devam eden bitkisel kremlerde koruyucu madde olarak yine Üniversitemiz ürünlerinden olan propolisin kullanılması ve antimikrobiyal etkinliklerinin incelenmesi ile ilgili gerçekleştirilen bilimsel çalışmalar da sunuldu.

Kongre; hem diğer üniversitelerle, hem de sektördeki firmalarla iletişim ve iş birliklerinin geliştirilebilmesine ve devam eden çalışmalara rehberlik edebilmesine vesile oldu.