Minik Efe Hastanemizde Hayata Bağlandı

Nis 27

Dünyada ve ülkemizde yeni tip Koronavirüs (Covid-19) ile mücadele devam ederken, Hastanemizde acil ve kritik sağlık sorunu yaşayan hastalarımıza müdahale edilerek şifa verilmeye devam ediliyor. Bu kapsamda mide çıkışında darlık nedeniyle kilo kaybeden 40 günlük bebek, Hastanemizde yapılan ameliyat sonrası sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

30 yaşındaki Elif Şenel, yeni doğan bebeğinin kusma nedeniyle kilo kaybı yaşaması sonucu Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu.  Hastanemizde yapılan klinik değerlendirme sonucu, 40 günlük Efe Şenel için mide çıkışındaki darlık (pilor stenozu) saptanarak ameliyat kararı alındı.  Tıp Fakültemiz Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Murat Kabaklıoğlu tarafından gerçekleştirilen ameliyatın ardından sağlığına kavuşan minik Efe taburcu edildi.

Yapılan operasyon ile ilgili bilgi veren Dr. Öğr. Üyesi Murat Kabaklıoğlu, bu hastalığın toplumumuzda nadir görüldüğünü ifade ederek “Bebeğimiz kusma şikayeti ile geldi. Şu an 40 günlük olan bebeğimiz, 20 günlükken kusmaya başladı. Mide çıkışında darlık vardı. Bebeğimiz kustuğu için artık beslenemez hale gelmişti. Hastanemize geldiğinde kilo ve su kaybı nedeniyle hayati tehlikesi oluşmuştu. Korona salgını döneminde sadece bu virüs ile uğraşmıyoruz. Acil hastalarımızla da ilgileniyoruz. Dolayısıyla hazırlıklarından sonra ameliyatı yaptık. Şuanda iyi durumda. Bebeğimiz ve annemiz mutlu, biz mutluyuz. Sağlıkla taburcu edeceğiz.”dedi.  

Bebeğinin sağlığına kavuşmasından dolayı mutlu olduğunu ifade eden anne Elif Şenel ise, doktorumuz ve  ekibine teşekkür etti. Hastanemiz Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay da içinden geçtiğimiz bu zorlu koşullarda ameliyatı gerçekleştiren Dr. Kabaklıoğlu’a teşekkür etti.