Üniversitemiz Kariyer Topluluğu İş Dünyasını ve Dijitalleşmeyi Anlattı

Oca 11

Üniversitemiz Kariyer Topluluğu düzenlediği online etkinliklerle, değişen ve yenilenen şartlarda yapılması gerekenlere dikkat çekti.

Kurulduğu günden beri birçok önemli ve geniş çaplı organizasyonlara imza atan Üniversitemiz Kariyer Topluluğu, herkese açık olarak düzenledikleri online etkinlikle konuk ettikleri, uzmanlarla ve sektör temsilcileriyle katılımcılara önemli bilgiler verdiler.

Öğrencilerimizin kendilerinin organize ettiği DÜKAT Online Talk etkinliğinde; dijitalleşme, girişimcilik ve e-ticaret eğitimlerine yer verdi. Her kesimden geniş katılımın olduğu bu etkinlikte; Rekabet Akademisi Kurucusu Özlem Dallı “Dijitalleşme”, TEDi Eğitim& Danışmanlık Şirketi Kurucusu Ümit Ünker “Girişimcilik Ekosistemi, İletişim” hakkında bilgi ve deneyimlerini anlatırken, Branding Türkiye Temsilcisi ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam “e-Ticaret ve Dijital Pazarlama Kavramları” hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Dijitalleşmenin insandan eşyaya, resmi kurumlardan özel kurumlara ve üretimden pazarlamaya kadar yaşamın her alanına kadar girdiğinin vurgulandığı etkinlikte, herkesin ve her kurumun artık dijitalleşmenin önemini anladığını ve bu alanda eğitimin sürekliliğine dikkat edilmesi gerektiği anlatıldı.

Etkinliğin oldukça yararlı geçtiğini söyleyen Üniversitemiz Kariyer Topluluğu Öğrencileri, kendilerine her zaman destek olan Topluluk Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Özkan Şahin ’e ve bilgi ve deneyimlerini paylaşan konuklarına teşekkür ettiler.