Konaklama ve Ulaşım

KONAKLAMA

Akçakoca ilçesinde Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne (YURTKUR) bağlı iki adet yurt bulunmaktadır. Yurtlarla ilgili ayrıntılı bilgi için https://kygm.gsb.gov.tr/YurtMudurlukleri sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

A BLOK (Kız Yurdu) : Osmaniye Mah. Evrim Sk. No:3 Akçakoca/DÜZCE

Tel : (0380) 611 4985

B BLOK (Erkek Yurdu) : Yalı Mah. Bahadır Yalçın Cad. No: 40/C Akçakoca/DÜZCE

Tel : (0380) 611 9280

Ayrıca, Akçakoca’da çok sayıda özel yurt, pansiyon, apart daire, eşyalı-eşyasız kiralık daire bulunduğundan YURTKUR haricinde de konaklama imkanları gelişmiştir.

 

ULAŞIM

İstanbul ve Ankara gibi Türkiye’nin iki büyük metropolünün ortasında bulunan Akçakoca, deniz kıyısında, turizm imkanları gelişmiş bir ilçe olması nedeniyle şehirler arası ulaşım açısından oldukça avantajlı bir konuma sahiptir. Akçakoca Otobüs Terminalinden her gün çok sayıda otobüs İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok noktaya hareket etmektedir. Bunun dışında, Akçakoca-Düzce, Akçakoca-Ereğli, Akçakoca-Karasu arasında çalışan ve ilçe merkezinden hareket eden minibüs seferleri bulunmaktadır.

Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültemiz ile ilçe merkezi arasında ulaşım, özel taşıtlar dışında, Akçakoca Doğancılar Minibüs ve Otobüs Mot. Taş. Kooperatifi araçları ile sağlanmaktadır. Talep koşullarına göre güz, bahar ve yaz dönemlerinde yeniden düzenlenen servis saatlerine ilişkin detaylı bilgilere kooperatif ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.