Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi

Konaklama ve Ulaşım

 

KONAKLAMA

 

 

Akçakoca ilçesinde Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne (YURTKUR) bağlı iki adet yurt bulunmaktadır. 504 öğrenci kapasiteli kız yurdu Düzce Üniversitesi Akçakoca Yerleşkesinin hemen yanında, 250 öğrenci kapasiteli erkek yurdu Akçakoca ilçe merkezinde yer almaktadır. 2019-2020 eğitim öğretim yılında yurt ücreti bir defaya mahsus ödenen depozito erkek yurdu için 383 TL, kız yurdu için 342 TL ve aylık erkek yurdu için 280 TL, kız yurdu için 250 TL konaklama ücretinden oluşmakta; ancak, fiyatlar her yeni eğitim öğretim döneminde ve gerekli olduğu durumlarda genel müdürlük tarafından güncellenmektedir. Yurtlarda kalan öğrencilerin sabah kahvaltılarının 4,5 TL, akşam yemeklerinin 9,5 TL’ye kadar olan kısmı devlet tarafından karşılanmaktadır. Daha ayrıntı bilgi ve güncel yurt ücretleri için ilgili yurt müdürlükleri ile iletişime geçebilir, yurtların fotoğrafları için http://yurtkur.gsb.gov.tr/YurtMudurlukleri sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

A BLOK (Kız Yurdu) : Osmaniye Mah. Evrim Sk. No:3 Akçakoca/DÜZCE

Tel : (0380) 611 4985

B BLOK (Erkek Yurdu) : Yalı Mah. Bahadır Yalçın Cad. No: 40/C Akçakoca/DÜZCE

Tel : (0380) 611 9280

 

Ayrıca, Akçakoca’da çok sayıda özel yurt, pansiyon, apart daire, eşyalı-eşyasız kiralık daire bulunduğundan YURTKUR haricinde de konaklama imkanları gelişmiştir.

 

ULAŞIM

 

İstanbul ve Ankara gibi Türkiye’nin iki büyük metropolünün ortasında bulunan Akçakoca, deniz kıyısında, turizm imkanları gelişmiş bir ilçe olması nedeniyle şehirler arası ulaşım açısından oldukça avantajlı bir konuma sahiptir. Akçakoca Otobüs Terminalinden her gün çok sayıda otobüs İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok noktaya hareket etmektedir. Bunun dışında, Akçakoca-Düzce, Akçakoca-Ereğli, Akçakoca-Karasu arasında çalışan ve ilçe merkezinden hareket eden minibüs seferleri bulunmaktadır.

Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültemiz ile ilçe merkezi arasında ulaşım, özel taşıtlar dışında, Akçakoca Doğancılar Minibüs ve Otobüs Mot. Taş. Kooperatifi araçları ile sağlanmaktadır. Talep koşullarına göre güz, bahar ve yaz dönemlerinde yeniden düzenlenen servis saatlerine ilişkin detaylı bilgilere kooperatif ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.