Yorumlarla Tulip 2013

“Kadınım üretenim, kadınım yapıcıyım, kadınım güzelim, kadınım mücadeleciyim, kadınım sosyalim, kadınım çalışkanım, kadınım LİDERİM farkındalığını hissettirdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Emeğinize ve yüreğinize sağlık. Sevgiler & Saygılar...                                                                                                                                       

Rozelin AYDIN

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi


Genel bir ifadeye göre, “Bir kadın değişir,dünya değişir” denir.Bu eğitim programının benim hayatımda önemli bir değişimin ilk adımı olduğunu düşünüyorum. Belki dünyayı değiştiremeyeceğim ama kendimi değiştireceğim. Bu eğitimdeki elde ettiklerimde teorik eğitim kadar değerli hocalarımın samimiyetle paylaştığı birikimlerinin katkısı büyük diye düşünüyorum. Sayın Funda Hocam ve değerli ekibi bu harika organizasyon için emeğinize sağlık. Yeniden görüşebilmek dileğiyle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”        

Yrd.Doç.Dr.Perihan ŞENEL TEKİN

Ankara Üniversitesi 


Bu programın üzerimdeki en önemli birkaç etkisini şöyle sıralayabilirim:

1)Pasif bir şekilde etrafındaki olayların gelişmesini bekleme, aktif ol, rol al, kendi fikirlerini duyur.

2)Organize olunca ve açık olunca pek çok şeyi başarmak mümkün.

3)Ülkemizde henüz kadınların liderliği olağan karşılanmıyor, bu durumun değişmesi için elimden geleni yapmalıyım. Kadının bakış açısının her türlü iş ortamına, özellikle de akademik ortama getirdiği çok önemli katkılar var.

Başta Düzce Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Funda SİVRİKAYA ŞERİFOĞLU olmak üzere, Elginkan Vakfı ve programın yapılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”

Yrd.Doç.Dr.Emine Deniz TEKİN

Türk Hava Kurumu Üniversitesi


“Yükseköğretimde Kadın Liderliğini Güçlendirme ve Geliştirme Eğitim ve Mentorluk Programı’na Hakkari Üniversitesi’nden katıldım. Kadın Rektörlerden oluşan “deneyim paylaşım” paneli çok keyifli geçti. Tüm katılanların birbiri ile iletişim ve etkileşim halinde olmaları eğitimi daha etkili kıldı. Hocalarımızın paylaşımları benim gibi genç ve daha az deneyimli yöneticilere örnek oldu. Ayrıca Prof. Dr. Acar BALTAŞ hocamızı da dinleme fırsatı yakaladığım için kendimi çok şanslı hissettim. Düzce Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Funda SİVRİKAYA ŞERİFOĞLU’na ve ekibine böyle bir programı organize edip farklı üniversitelerde görev yapan öğretim üyelerini bir araya getirdikleri için çok teşekkür ediyorum.Benzer program ve çalıştaylarda bir araya gelmeyi umut ediyorum. Ayrıca sponsor olan Elginkan Vakfı’na da desteği için teşekkür ediyorum. Hakkari’ye giderken yanımda götüreceklerimle mutluyum. Saygılarımla.”

Yrd.Doç.Dr.Z.Nalan YILMAZ

Hakkari Üniversitesi


“Bu eğitime katılma fırsatı verildiği için son derece mutluyum. Verilen eğitimlerden Türkiye’de kadın lider potansiyelinin nicelik ve nitelik olarak zannedildiğinden daha yüksek olduğunu öğrenmekten heyecan duydum. Bu eğitimin yaygınlaştırılması ve tüm hemcinslerime bu fırsatın ulaştırılması temennimdir. Funda Hocama ayrıca çok teşekkür ederim.”

Hülya RODAL SEVİNDİR

Kocaeli Üniversitesi


Düzce Üniversitesi ve Elginkan Vakfı’nın muhteşem ev sahipliğinde “Yükseköğretimde Kadın Liderliği” konusunda akademik ve bilimsel açıdan interaktif eğitimlerle önemli kazanımlar edindik. Kadın rektörlerimizin rol modelliğindeki deneyim paylaşımları programı daha da etkin kıldı. Geleceği şekillendirecek kadınların teşvik edilmesini sağladığınız için sonsuz teşekkürler. Saygıyla”

Yrd.Doç.Dr.Ebru Z.BOYACIOĞLU

Trakya Üniversitesi


“Düzce Üniversitesi ve Elginkan Vakfı tarafından hazırlanmış olan Liderlik Eğitim Programında göstermiş olduğunuz misafirperverlik ve güler yüzlülükten dolayı teşekkür ederim. Düzce Üniversitesinin “Değer Üreten Üniversite” misyonuna uygun olarak katılımcılara sağladığınız büyük katkılardan dolayı müteşekkiriz.”

Yrd.Doç.Dr.Türkan POLATCI

 Çankırı Karatekin Üniversitesi


Düzce Üniversitesi ve Elginkan Vakfı’na liderlik eğitimine katılma fırsatı verdikleri için çok teşekkür ediyorum. Eğitimin bir kadın olarak farkındalık sağlaması açısından çok faydalı olduğuna inanıyorum. Diğer akademisyen arkadaşlarımın da bu imkandan faydalanabilmesini diliyorum.”

Yrd.Doç.Dr.Ayla ÇEKİÇ AKYOL

İnönü Üniversitesi


“Öncelikle böyle bir eğitime öncülük ettiğiniz için Sayın Rektörünüz ve Merkezinize teşekkür ediyorum. Farklı üniversitelerden, farklı fakültelerden kişilerle tanışmak, deneyimler paylaşmak çok güzeldi. Konular da titizlikle seçilmişti. Mesleki hayatımda ve ayrıca özel hayatımda da bana çok faydalı olacağına inanıyorum. Misafirperverliğiniz de organizasyonunuz da gayet memnuniyet verici.  Bazı durumları sadece kendimin yaşamadığını görmek ve bunların ilerde insanı nasıl olgunlaştırdığına tanık olmak, hele bu durumların fırsata çevrilebildiğini görmek beni çok mutlu etti ve etkiledi. Muhteşem bir doğa, muhteşem insanlar, muhteşem hikayeler… Bu tecrübeyi tüm akademisyenler yaşamalı. Böyle güzel nice projelerde de beraber olmak dileğiyle.”

Yrd.Doç.Dr.P.Gamze E.BUCAKTEPE

Dicle Üniversitesi


 “Yükseköğretimde Kadın Liderliğini Güçlendirme ve Geliştirme Eğitim ve  Mentorluk(TULIP) Programı kapsamında düzenlenen eğitim programına katılmış olduğum için kendimi şanslı hissediyorum. Zira; bu eğitimi gerek organizasyonu, gerek eğitimin yeri ve zamanlaması hem de seçilen akademisyenler açısından çok başarılı buluyorum. Ayrıca; konuşmacı olarak davet edilen akademisyenlerden de çok şey öğrendiğimi ifade etmek isterim. Ve öğrendiklerimi de kendi yaşamıma yansıtmak için çaba göstereceğim. Bu nedenle programda emeği geçen herkese gösterdikleri misafirperverlik, güleryüz ve hoşgörülü-dosthane davranışları için teşekkür ediyorum.”

Yrd.Doç.Dr.Buket KARATURHAN

Ege Üniversitesi


“Öncelikle Yükseköğretimde Kadın Liderliği konulu toplantıya başvurum kabul edildiği için çok teşekkür etmek istiyorum. Düzce Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr.Funda SİVRİKAYA ŞERİFOĞLU’nunbu şekilde bir organizasyonun gerçekleştirilmesi konusundaki öncülüğü, tüm düzenlemelerin sorunsuz, başarıyla devamı konusundaki titiz tavırları ve kongre boyunca tüm katılımcılara karşı içten ve kapsayıcı yaklaşımları bizler için kadın lider nasıl olunur konusunda iyi bir örnek oluşturdu. Yine organizasyon komitesindeki tüm arkadaşların özverili çalışmalarını takdire şayan buldum.”

Yrd.Doç.Dr.Şenay VURAL KORKUT

Yıldız Teknik Üniversitesi


“Bizim vizyonumuzu sürekli geliştiren ve liderlik ruhunu örnek aldığım başta bu programa katılımımı sağlayan saygıdeğer hocam rektörümüz Prof.Dr. Sezer Şener KOMŞUOĞLU’na bu organizasyonu hazırlayan örnek lider Prof.Dr.Funda SİVRİKAYA ŞERİFOĞLU’ na, açılımları ile farklılık yaratan ve liderlik becerilerini bizimle paylaşan Prof.Dr.Gülsün SAĞLAMER hocamıza ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.”

Yrd.Doç.Dr.Ayla ERGİN

Kocaeli Üniversitesi


 “Bu eğitim programı(TULIP) meslek hayatıma güzel bir anlam, özel hayatıma da        hoş bir duygu kattı. Her şey için çok teşekkür ederim.”

Yrd.Doç.Dr.Sezgin SANCAKTAROĞLU

Iğdır Üniversitesi


“Katıldığım için çok memnuniyet duyduğum çok güzel bir organizasyondu. Beni yüreklendirdiniz. İyi ki gelmiş ve sizlerle tanışmışım. Benim için onur ve gurur verici idi. Teşekkür ederim. Sevgi ve Saygılarımla”              

Zeliha CANSEVER

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi


“Tulip eğitim programı geleceğe yönelik hedeflerimi belirlemem konusunda yol gösterici nitelikte oldu. Özellikle network oluşturma ve deneyim paylaşımı ortamları çok özeldi. Kanımca; Sürdürülebilir hamiliğin teşir edilebilmesi toplantının çok önemli bir çıktısı olacaktır.”

Yrd.Doç.Dr.Sema BABAYİĞİT

Melikşah Üniversitesi


“ “Kadın Eli Değen” Değerli Düzce Üniversitesi Rektörü Funda Hocam;

Akademik hayatımızın henüz başındayken bize güç verdiniz yapmış olduğunuz bu programla değer kattınız. Bizler şanslıyız bu deneyimi yaşadık, ileride her birimizin Liderlik yolunda sizleri örnek alacağımızı bilmenizi isterim. Sevgiler.”

Yrd.Doç.Dr.Filiz ÖZYİĞİT

Dumlupınar Üniversitesi


Değerli Düzce Üniversitesi Çalışanları ve Kadın Liderliğini Geliştirme Programı ekibi: Büyük fedakârlıkla, kadın inceliği ve zarafetiyle hazırladığınız ve katılmamıza izin verdiğiniz etkinlik için çok teşekkür ederim. Elginkan Vakfı’nın cömert katkısıyla bizlerin de değer yaratma ve önderlik etme konusunda katılımcı tarafta yer almamıza büyük destek verdiniz. Yüreğinize ve aklınıza sağlık. Teşekkürler. Bize değer verdiniz. ”

Ayalp TALUN İNCE

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi


Düzce Üniversitesi ve Elginkan Vakfı desteği ile düzenlenmiş olan TULIP eğitimine katılabildiğim için büyük mutluluk duydum. Funda hocam size ve ekibinize, bizlere göstermiş olduğunuz sıcak dostluk, misafirperverlik, hayatımıza kattığınız değer ve farkındalık için çok teşekkür ederim.”

Yrd.Doç.Dr.Seval Sevgi KIRDAR

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi


“ “Kadın dayanışması” na hep inanmışımdır. Bu çalıştay, son yıllarda zedelenen bu görüşümün doğruluğunu bir kez daha kanıtladı bana. Geleceğin liderlerinin kadınlar olacağına inancım sonsuz. Başta Sayın Funda SİVRİKAYA ŞERİFOĞLU Hocam olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. ”

Yrd.Doç.Dr.Necla ÖZTÜRK

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi


 “Düzce Üniversitesi ve Elginkan Vakfı işbirliği ile düzenlenen “Türk Üniversiteleri Liderlik İyileştirme Programı’nın katılımcılara çok fayda sağladığını düşünmekteyim. Birçok farklı alanlardan bilim insanlarını biraraya getiren bu programı ihtiyaç görüp düzenleyen Düzce Üniversitesi Rektörü başta olmak üzere Elginkan Vakfı yöneticilerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Yrd.Doç.Dr.Emine KARPUZ

Selçuk Üniversitesi


““Yükseköğretimde Kadın Liderliğini Geliştirme ve Güçlendirme Eğitim ve Mentorluk Programı” harika bir ortamda, çok güzel bir organizasyonda, seçkin konuşmacılardan çok yeni şeyler öğrenmenin yanı sıra, bildiklerimi de pekiştirdim. Organizasyonu yapan Düzce Üniversitesi Rektörüne ve ekibine ve destekleyen Elginkan Vakfı’na kendim ve üniversitem adına teşekkür ederim.”

Yrd.Doç.Dr.S.Ayla ALBAYRAK

Hitit Üniversitesi


“Her aşamasında buram buram bilim ve kadın kokan, bugünün ve geleceğin yönetici kadınlarının ufuklarını aydınlatan bu özel programa katılmış olmak çok onur vericiydi. Umut ederim ki, tüm kadınların yolu bir gün Sayın Rektörüm Funda SİVRİKAYA ŞERİFOĞLU’nun yoluyla kesişsin.”

Defne ÖCAL KAPLAN

Kastamonu Üniversitesi


“Bu toplantıda hem mesleki hem de özel yaşamımda kullanabileceğim pratik bilgiler edindim. Bunun yanında tüm çalışanlarıyla bir kurumun nasıl idare edileceği ve nasıl üst düzeyde verim alınacağı konularında bilişsel, duyusal ve davranış boyutlarında kapsamlı bir farkındalık kazandım. Toplantıda konuşmacı ve moderatör olarak görev alan başta sayın Prof.Dr.Acar BALTAŞ ve Sayın Prof.Dr.Gülsün SAĞLAMER ve diğer tüm hocalara verdikleri değerli bilgiler kadar cesaretleri ve özgüvenleriyle bizleri cesaretlendirdikleri için ayrıca teşekkür ederim.”

İsim Belirtilmemiş